Mobil Nisan 1, 2020 23:15

Huawei P40 Pro Gerçekten Çinli mi? İşte Yanıtı…

Huawei P ve Mate serisi amiral gemisi telefonlarıyla hem işlemci, hem kamera bakımından piyasada ilk sıralarda. Peki ama Çinli şirketin bu harika telefonları gerçekten Çinli mi?
Huawei P40 Pro Gerçekten Çinli mi? İşte Yanıtı…

Geçen hafta, Huawei küresel bir çevrimiçi konferans düzenledi ve Huawei P40, P40 Pro ve Huawei P40 Pro Plus modelleri de dahil olmak üzere bu yılın yeni amiral gemisi P40 serisini resmi olarak tanıttı. P40 ve P40 Pro 7 Nisan’a kadar resmi olarak satılmasa da, yabancı birçok medya organın telefonları detaylı olarak incelediler.

Çinli XYZone web sitesi, Weibo‘daki Huawei P40 Pro‘nun sökme videosunu yayınlamaya öncülük etti. P40 Pro’nun temel bileşenleri çoğunlukla Çin‘den (çoğunlukla Huawei HiSilicon’in kendi geliştirdiği yongalar), Tayvan, Güney Kore, Hollanda ve Japonya‘nındır. Bununla birlikte, Skyworks, Qorvo ve Qualcomm gibi Amerikan şirketlerinin ürünleri yeni cihazlarda hala mevcut.

Daha sonra, British Financial Times da buna göre, “Huawei ABD kara listesine dahil edilirken, Huawei’nin P40 cep telefonu serisi hala Amerikan parçaları içeriyor” diyen bir inceleme makalesi yayınladı.

Yeni Huawei P40 Pro’da ve önceki P30 telefonunda her bir parçanın üreticisiyle kullanılan farklı bileşenler şunlardır:

Huawei P40 Pro bileşenleri

Huawei P40 Pro bileşenleri

Kamera bölümüne gelince, P40 Pro‘nun arka kamera modülünün maliyeti çok yüksektir. Huawei Tüketici İşletme CEO’su Richard Yu, daha önce P40‘ın arka kamera modülünün maliyetinin 100 dolardan fazla olduğunu açıkladı. Açıkçası, P40 Pro’nun arka kamera modülünün maliyeti daha yüksek.

Görüldüğü gibi Huawei bir telefonu en mükemmel hale getirebilmek için farklı ülkelerden parçalar temin ediyor ve başarısını da buna borçlu. P40 serisinin satışlarının durumunu ilerleyen dönemde hep birlikte göreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.