Akıllı Telefon Nisan 1, 2020 19:00

Bazı akıllı telefonların garanti süresi uzatılıyor!!! Apple nerede?

 Koronavirüs salgınından dolayı faaliyetlerini durduran bazı akıllı telefon üreticileri, cihazlarının garanti süresini uzatarak müşterilerine jest geçti.
Bazı akıllı telefonların garanti süresi uzatılıyor!!! Apple nerede?

Son zamanlarda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüs salgını başta ülkemiz de olmak üzere neredeyse dünyadaki her yere sıçrayarak hem maddi hem manevi zararlar verdi. Tıpkı diğer şirketler de olduğu gibi akıllı telefon üreticileri de bu yıl oldukça olumsuz etkilendi. Ancak teknoloji devleri onca şeye rağmen kullanıcılarını unutmadı ve onlara ufak bir jest geçti. Başta Samsung olmak üzere, Huawei, Honor, OPPO, Realme ve OnePlus, COVİD-19 salgınından dolayı ürünlerinin  garanti sürelerini uzatmaya başladılar.

Hatta Honor bir Twitter açıklamasında,  “İyi niyetle iyi bir jest olarak, garantisi 21 Mart‘tan 21 Hazirana kadar bitecek olan ürünlerin süresini 30 Haziran 2020‘ye kadar uzattık” dedi.

Honor ana şirketin ayak izlerini takip ederek  yaptığı bu jestle kullanıcılarının yüzünü bir nebze de olsa gülümsetti. Bilmenizi isteriz bu atılımı ilk yapan üretici Huawei oldu.

Diğer akıllı telefon üreticileri de kullanıcılarını unutmadı. OnePlus ve OPPO, garantisi 1 Mart ve  30 Mayıs tarihleri ​​arasında olan akıllı telefon ve aksesuarlarının süresini bir süreliğine uzattı.

Bununla beraber OnePlus garanti sürelerini uzatırken ayrıca ürün değişimleri içinde iki yönlü nakliye hizmeti sunacağını duyurdu.

Realme de tıpkı diğer şirketler gibi benzer bir karar aldı. Garanti süreleri 20 Mart ile 30 Nisan arasında olan ürünlerinin süresini  31 Mayıs’a kadar uzatacağını duyurdu.  Şimdi gelelim akıllı telefon pazarının en büyüklerinden biri olan Samsunga. Güney Koreli teknoloji devi biraz geçte olsa ürünlerinin garanti sürelerini uzatacağını nihayet duyurdu.

Samsung’da müşterilerimizin refahı birinci önceliktir. Bu nedenle, 20 Mart – 30 Nisan 2020 arasında süresi dolan tüm Samsung ürünlerinde garantiyi 31 Mayıs 2020’ye kadar uzatıyoruz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.