Mobil Uygulamalar Nisan 1, 2020 11:00

Android için Opera ile daha az veri tüketin!

Android için Opera ile daha az veri tüketin!

Android’de yer alan Opera tarayıcısı COVID-19 salgınından dolayı kişilerin daha az veri tüketmesi için yeni güncelleme aldı.

COVID-19 salgınından dolayı daha fazla insan evde kaldığı için internet kullanımı da doğal olarak arttı. Android için Opera da düşük veri kullanımı odaklı bir güncelleme alarak artan bu veri trafiğini biraz olsa hafifletmek istiyor . Güncelleme ile gelen yenilikler arasında gelişmiş veri kaydetme modları, iyileştirilmiş çevrimdışı sayfalar, hızlı arama ve geliştirilmiş kripto hizmetleri bulunuyor.

Opera

Tarayıcının ayarlarından erişilebilen veri tasarruf modu; kullanıcıların daha az veri kullanırken, sayfaları daha kolay ve hızlı bir şekilde yüklemelerini sağlıyor. İnternette gezerken tarayıcının site kısmında ne kadar veri tasarruf ettiğini de güncelleme ile artık anbean görüntüleyebiliyorsunuz.

Opera

Çevrimdışı Sayfalar, kullanıcıların herhangi bir web sitesini çevrimdışı okumak üzere kaydetmelerine izin verecek şekilde geliştirilmiş. Tarayıcı bu siteleri daha sonra okumak için en iyi şekilde optimize ederek hafızada saklayabiliyor. Bu sayede internet bağlantınız olmasa bile kaydettiğiniz sayfaları görüntüleyebiliyorsunuz.

Opera

İşlem hızını arttırmak için geliştirilen Hızlı Aramalar sayesinde bir arama yapmaya başladığınızda tarayıcı otomatik olarak en iyi eşleşen siteleri sizlere sunuyor. WEB 3.0 desteğine de sahip olan tarayıcı Avustralya, Yeni Zelanda, Meksika, İsviçre ve tüm AB gibi ülkelerinde Kripto Cüzdan özelliğini de desteklemeye başlıyor.

Opera

Opera’nın yeni özelliklerini kullanabilmek için Play Store’dan uygulamayı güncellemeniz yeterli olacaktır. Eğer uygulamaya sahip değilseniz buradan indirebilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.