Akıllı Telefon Mart 31, 2020 15:00

Telegram, yeni güncellemesiyle harika özelliklere kavuştu!!!

Telegram, yeni güncellemeleriyle her gün daha da güzelleşiyor. Bugün yayınlanan güncelleme ile uygulama yeni özelliklere kavuşuyor
Telegram, yeni güncellemesiyle harika özelliklere kavuştu!!!

Son zamanlarda Whatsap‘a rakip olarak gösterilen popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, yeni güncellemeleriyle her geçen gün daha çok büyüyor ve kullanıcıların gözüne girmeyi başarıyor.

Telegram‘ın, WhatsApp‘a kıyasla her zaman daha zengin içeriklere sahip olduğu söyleniyor. Şimdi gelin yeni güncellemenin uygulamaya getirdiği özelliklere bir göz atalım:

1. Sohbet Klasörleri

Uygulama yeni güncellemesiyle artık sohbet klasörlerini destekliyor. Bunları çalışma alanı gibi düşünün. Daha iyi organizasyon için birden fazla klasör oluşturabilir ve bunlara sohbetlerinizi ekleyebilirsiniz. Bu sayede, iş sohbetleri, aile sohbetleri ve eğlenceli sohbetleri kendi klasörlerinizde tutabilirsiniz. Peki bu özelliği nasıl aktif ederiz?

Bir sohbet klasörü oluşturmak için tek yapmanız gereken araç çubuğundaki ‘Sohbetler’ düğmesine uzun süre basmak ve ‘Klasör Ekle’ seçeneğine dokunmaktır. Ardından listeye yeni sohbetler ekleyebilir, sohbetleri listeden hariç tutabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. İşlem oldukça kolay ve pratiktir.

2. Sınırsız Sabitleme ve Arşivleme

Artık istediğiniz kadar sohbeti sabitleyebilirsiniz. Örneğin,  abone olduğunuz çok fazla Telegram kanalınız varsa, artık sorunsuz bir şekilde istediğiniz kadar sabitleyebilirsiniz. Ayrıca, sohbetleri gizlemek istiyorsanız, bunları da arşivleyebilirsiniz.

3. Kanal İstatistikleri

Telegram‘ın yeni güncellemesi ile,  1000‘den fazla abonesi olan kanal yöneticileri yayınladıkları içeriklerin istatistiklerini artık daha ayrıntılı görebilecekler. Bunlara ek olarak yeni güncelleme uygulamaya, Coronavirus temalı animasyonlu etiket, Android‘de yeni ses kayıt animasyonları ve son olarak zar şeklinde emojiler getiriyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.