Mobil Mart 31, 2020 16:00

Google Bu Yıl Nisan şakasını atlayacak!! Olması gereken.

Google, tıpkı diğer teknoloji şirketleri gibi, Nisan şakası yapma geleneğine sahiptir. Ancak, şirket Koronavirüsten dolayı bu yıl ki planını iptal etti.
Google Bu Yıl Nisan şakasını atlayacak!! Olması gereken.

Bildiğiniz üzere teknoloji siteleri ve şirketleri her yıl Nisan şakaları yapmaktalar. Google da tıpkı diğer şirketler gibi bu geleneği yıllardır uyguluyor. Ancak bu yıl ortaya çıkan Koronavirüs, insanlar maalesef güldürmekten mahrum etti.  Bunun üzerine Business Insider tarafından alınan bir e-postaya göre Google, bu yıl koronavirüs pandemisi nedeniyle planlarını iptal etmek zorunda kaldı.

“Normal şartlar altında Nisan şakaları şirketimiz tarafından her yıl yapılmaktadır. Ancak, bu yıl herkes Covid-19 salgınıyla mücadele ederken bizim bu şakayı yapmamız sasygısızca olur. Bu sebepten dolayı bu yılki Nisan şakalarımızı iptal ediyoruz. Şu anda en yüksek hedefimiz insanlara yardımcı olmaktır, bu kötü günleri atlattıktan sonra daha iyi şakalar ile karşınızda olacağız.

Yukarıdaki açıklama Google’ın  pazarlama müdürü Lorraine Twohill tarafından yapıldı. Ayrıca,  Twohill diğer şirketlere de Nisan şakalarını bu yıl iptal etmelerini ve insanlara yardımcı olmaları gerektiğini de sözlerinin sonuna ekledi.

Google‘ın, bu zamanda Nisan  şakalarını iptal etme kararını gerçekten alkışlıyor ve diğer şirketlerin de Google‘yi  örnek almalarını umut ediyoruz.  Hatırlayacaksınız, Google, yeni koronavirüsün etkisini azaltmak için birkaç adım attı. Şirket kısa bir süre önce  özel bir koronavirüs merkezi kurdu ve daha önce açıklanan 50 milyon dolara ek olarak 800 milyon dolar daha yatırım yaparak örnek bir davranış sergiledi. Ayrıca, şirket bu yılki geliştirici konferansı  Google I / O 2020‘yi de iptal ederek herkesi şaşırttı.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.