Ana sayfa » Mobil » DXoMark’ın yeni şampiyonu belli oldu! Peki neden bu kadar geç kaldı?

DXoMark’ın yeni şampiyonu belli oldu! Peki neden bu kadar geç kaldı?

DXoMark’ın yeni şampiyonu belli oldu! Peki neden bu kadar geç kaldı?

Bugün bir anda Huawei P40 Pro DxOMark puanı açıklandı. Lansmandan sadece 5 gün sonra ne oldu da bu puan açıklandı? İşte detaylar…

Çinli teknoloji devi Huawei, 26 Mart tarihinde merakla beklenen amiral gemisi P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus modellerini tanıttı. Tanıtımda DxOMark puanının açıklanmasını bekledik ama böyle olmadı. Bugün ise bir anda yapılan açıklama ile DxOMark‘ın yeni şampiyonu ortaya çıktı. Toplamda 128 puan alan Huawei P40 Pro DxOMark listesinin en tepesine oturdu.

P40 Pro böylelikle ezeli rakipleri  OPPO Find X2 Pro ve Xiaomi Mi 10 Pro‘yu da geçmeyi başardı. Geçtiğimiz günlerde Huawei P40 bir hata mı diye bir video paylaşmış ve burada telefonun teknik spesifikasyonlarının rakiplerinin çok gerisinde olduğunu dile getirmiştik. Bugün ise dediğimiz gibi oldukça ilginç bir puan açıklaması geldi. Neden mi ilginç?

Huawei özellikle P serisi modellerinde DxOMark puanlarını her zaman lansmanda açıklardı ama bu yıl böyle bir davranış sergilemedi. Bugün ise bir anda DxOMark puanı açıklandı. 26 Mart tarihinde tanıtılan telefonun puanı sadece 5 gün sonra açıklandı. İyi de bu sonuca 5 günde mi karar verildi? Bu kadar geniş kapsamlı bir test 26 Mart tarihine yetiştirilemedi mi? DxOMark böyle soru işaretleri ve eyyamlar üzerine sistemini oturttuğu sürece biz de bu süreçleri sormaya devam edeceğiz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.