Mobil Mart 30, 2020 22:00

Galaxy S9 ve Note 9 sahiplerini üzecek haber geldi!

Galaxy S9 ve Note 9 sahiplerini üzecek haber geldi!

Samsung’un One UI 2.1 arayüz güncellemesinin Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 modellerine yakın zamanda gelmeyeceği ortaya çıktı.

Samsung‘un uzun bir süredir yenilikler ile gelecek olan One UI 2.1 arayüzü üzerinde çalıştığı doğrulanmıştı. Hatta bu güncellemenin Galaxy S10 ve Note 10 modellerine geleceğinin de sinyalleri verilmişti. Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 modelleri için ise geçtiğimiz gün bir sızıntı ortaya çıkmış ve bu modellerin de yeni arayüz ile tanışacağı söylenmişti.

Ancak bugün bu söylentilerin doğru olmadığı ortaya çıktı. Samsung cephesinden gelen bilgilere göre şimdilik yeni arayüz güncellemesi için Galaxy S9 ve Note 9 modelleri üzerinde çalışmalar yapılmıyor. Ancak bu güncellemenin hiç bir zaman gelmeyeceği anlamına gelmiyor. Samsung muhtemelen ilk etapta yeni telefonlarına daha sonra eski modellerine güncellemeyi sunacak.

One UI 2.1

Bu güncelleme ile birlikte sisteme; hızlı paylaşım, Bluetooth kulaklıkta müzik paylaşımı, videoda pro mod, Night Hyperlapse modu, geliştirilmiş gece modu, galeride clean view görünümü, gelişmiş kırpma özellikleri ve daha fazla yeni özellik eklenecek. Özellikle Galaxy S20’nin kamera özelliklerini S10 ailesinde kullanabilmek oldukça keyifli olacak gibi görünüyor.

Güncelleme konusunda Samsung’un artık eskisi gibi olmadığı aşikar. Bu yüzden Galaxy S9 ve Note 9 sahiplerinin şimdiden üzülmesine gerek yok. Ancak bu güncelleme ile birlikte S20’deki kamera modlarının S9 ve Note 9 modellerine gelmeme ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.