Mobil Mart 27, 2020 20:00

EMUI 10.1 yakında Huawei cihazlarına kavuşacak!!!

Huawei, bugün tanıttığı P40 serisi ile yeni güncellemesi EMUI 10.1 sürümünü de tanıttı. Peki bu güncelleme diğer cihazlara ne zaman gelecek?
EMUI 10.1 yakında Huawei cihazlarına kavuşacak!!!

Huawei, bir süredir üzerine çalıştığı ve merakla beklenen EMUI 10.1 güncellemesini bugün P40 serisi ile beraber piyasaya sürdü. Ancak bu güncelleme şuan için sadece P40 modellerinde kullanılabilir. Son olarak EMUI 10 ile birlikte gelen Huawei MeeTime özelliği sayesinde  daha iyi görüntülü aramalar da gerçekleştirebileceksiniz.

EMUI 10.1 çok yakında diğer cihazlara da gelecek.

 

EMUI 10.1 güncellemesi,bazı yenilikleri de beraberinde getirecek. Örneğin Huawei Share uygulaması  sayesinde cihazınız ve bilgisayarınız arasında ekranları karşılıklı olarak paylaşabileceksiniz. Buna ek olarak sistem için yeni temalar ve canlı duvar kağıtları da geliyor. Çinli şirket bu büyük güncellemesine ek bir de yeni sesli asistanını duyurdu. Asistanınıza  “Hey Celia” deyip ardından 1 saniye boyunca güç tuşuna basılı tutarak ulaşabilirsiniz.  Celia, sizlere yardım etmeye, sorularınızı yanıtlamaya ve işlerin eller serbest olarak yapılmasına yardımcı olan oldukça yararlı bir asistandır. Son olarak EMIU 10  ile gelen yenilikleri de şöyle bir hatırlayalım:

EMUI 10 ile gelen yenilikler:

 • [Kullanıcı arayüzü:]
  – Dergi Tasarımı:
  Daha rahat okuma deneyimi için dergi tarzı yeni bir tasarım sunuluyor.
  – Morandi Rengi:
  Sade gri tonlar ile daha yumuşak ve rahat bir görüntü sağlanıyor
  – Animasyonlar:
  Sayfa geçişleri, uygulama açılışları ve diğer senaryolar için dinamik, doğal tabanlı animasyonlar eklendi.
 • [Performans: kararlı ve pürüzsüz]
  – GPU Turbo:
  Oyun oynarken sistemin dengesi ve kararlılığı arttırıldı. RAM temizleme ve uygulama sonlandırma algoritması geliştirildi. Bu da performansa ciddi bir katkı sağlıyor.
 • [Güvenlik: daha güvenli veri ve gizlilik güvenliği]
  Huawei’nin kendi geliştirdiği mikro çekirdek tasarımını kullanılarak yeni nesil bir güvenlik sistemi oluşturuldu.
 • – Gizlilik koruması
  Standart uygulama izin yönetimi ve daha güvenli veri ve gizlilik koruması için uygulama korumalı alan özellikleri yenilendi ve arayüzü kolaylaştırıldı.
 • [Medya ve eğlence]
  – AppAssistant dropzone AppAssistant gibi uygulamalara ek olarak oyun hızlandırma ve rahatsız etmeyin gibi hizmetlere hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan bir dropzone ekleniyor.

Son olarak şirket yakında bu güncellemeyi alacak olan cihazların listesini ve tarihini de yakında paylaşacaktır. Bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalın..

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.