08 Nisan 2020 Çarsamba
Ana sayfa » Mobil » Samsung ve LG fabrikalarını kapatmaya devam ediyor!
Samsung ve LG fabrikalarını kapatmaya devam ediyor!

Samsung ve LG fabrikalarını kapatmaya devam ediyor!

Yaşanan Koronavirüs salgını sonrasında bugün yapılan açıklamalar ile Samsung ve LG pil fabrikalarını geçici olarak kapama kararı aldı.

Tüm dünya Koronavirüs salgını ile boğuşurken üreticiler de her geçen gün daha sıkı önlemler almaya devam ediyor. Şu anda Avrupa ve Amerika büyük bir hızla artan vakıalar ile sarsılırken bu işin nereye gideceği de henüz tam olarak kestirilemiyor. Bu sebeple mobil üreticilerin de sıkı önlemler aldığını görüyoruz. Samsung ve LG bugün pil fabrikalarını kapatma kararı aldı.

Bildiğiniz üzere her iki üretici da daha önce farklı ülkelerdeki üretim tesislerini Koronavirüs sebebi ile kapatmıştı. Bugün de Samsung SDI ve LG Chem pil üretim tesisleri kapılarını kapattı. Bugün yapılan açıklama ile Samsung, ABD’deki pil fabrikasını geçici olarak kapattığını duyurdu. Samsung SDI’ya ait olan Michigan’daki fabrika, elektrikli araçlar için pil üretiyordu ve binlerce kişiye de ekmek sağlıyordu. Yapıla açıklamada fabrikanın 16 Nisan tarihine kadar kapalı kalacağı duyuruldu.

Pil pazarında Samsung‘un rakibi olan LG Chem, pandemi nedeniyle ABD ve diğer ülkelerdeki pil fabrikalarını kapatacağını duyurdu. LG Chem, Volkswagen, Renault, General Motors ve Hyundai Motor gibi 20 büyük otomobil üreticisinin 13’üne pil tedarik ediyordu. Bu sürecin sonrasında neler yaşanacak bunu hep birlikte göreceğiz ama biz her gün bir bilim adamının çıkıp “Koronavirüs aşınısı buldum” demesini heyecanla bekliyoruz. Allah herkesin yardımcısı olsun…