Mobil Mart 26, 2020 11:30

Honor 30S, 64 megapiksellik kamerası ile gün yüzüne çıktı! 3X optik zoom?

Orta segmentte rekabeti kızıştıracak olan Honor 30S, bu kezde kamera detayları ile birlikte karşımıza çıktı! Peki nasıl bir cihaz bizi bekliyor?
Honor 30S, 64 megapiksellik kamerası ile gün yüzüne çıktı! 3X optik zoom?
Bir süredir adını sıkça duyduğumuz Honor 30S, bu kez de kamerası ile birlikte gündemi meşgul ediyor. Öyle ki dörtlü arka kamera kurulumu ile birlikte 30 Mart tarihinde piyasaya sürülecek olan Honor 30S, DigitalTrends‘in iddialarına göre 64 megapiksel ana kamera ile birlikte gelecek. Durun durun, daha bitmedi! Aynı zamanda yapılan iddiaya göre, bu cihaz 3X Optik zoom yapabilme yeteneğine de sahip olacak. Lakin ortada tasarım açısından hala bir tutarsızlık var. Peki ne mi o tutarsızlık?
Honor 30S‘in yayınlanan renderlarına ve görsellerine baktığımız zaman, kamera kurulumu ilk dikkat çeken kısım oluyor. Bu kısım, daha önceden yayınlanan görsellerde, üç arka kameranın üst üste gelmesi ve hemen onların yanına çift LED flaş ile birlikte dördüncü kameranın konumlandırılması neticesinde hoş bir görüntü sunmaktaydı. Ha, hâlâ hoş bir görüntü var, zaten pek bir fark da yok diyebiliriz. Ancak ilk görsellerde dördüncü kameranın üstünde çift LED flaşın bulunduğu Honor 30S, yeni görsellerinde tek LED flaş ile birlikte karşımıza çıktı. Bu açıdan, yayınlanan görsellerin doğruluk payları açısından; net bir şeylerin, tanıtıma günler kalmasına rağmen söylenemeyeceğini bir kez daha anlamış olduk. Her neyse, ıvıra zıvıra pek takılmaya gerek yok. Gelin biz sizlere Honor 30S’in teknik özelliklerine bir hatırlatalım.

Honor 30S Teknik Özellikleri

30 Mart tarihinde tanıtılacak olan bu cihazda, yan tarafa yerleştirilmiş parmak izi okuyucusu ve 40W hızlı şarj desteği bulunacak. Arka tarafta, ana kameranın 64 megapiksel çözünürlükte olduğu dörtlü bir kamera kurulumunun yanı sıra Yeşil, Turuncu ve Beyaz renkleri ile gözlerimize de hitap edecek olan Honor 30S, 5G desteği ile birlikte yüksek hızlı internet erişimini orta segment bir cihazda bizlerle buluşturmuş olacak. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, 8GB RAM ve 128GB dahili depolama ve FHD+ ekranı ile orta segmentte çok güçlü bir cihazın bizleri beklediğini söyleyelim.

Aynı zamanda, Honor’un Türkiye pazarına büyük önem verdiğini de belirterek, bu cihazı ülkemizde görme ihtimalimizin yüksek olduğunu belirtelim ve sorumuza geçelim. Sizce Honor 30S ülkemize geldiğinde başarılı olabilir mi? Yorumlarda fikirlerinizi bizlere sunabilirsiniz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.