08 Nisan 2020 Çarsamba
Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Ve Youtube açıkladı! Koronavirüs sebebi ile çözünürlükler…
Ve Youtube açıkladı! Koronavirüs sebebi ile çözünürlükler…

Ve Youtube açıkladı! Koronavirüs sebebi ile çözünürlükler…

Bir süredir gündemde olan açıklama resmen yapıldı ve Youtube Koronavirüs kapsamında çözünürlükleri düşürdü. Peki süreç nasıl işliyor?

Dünya büyük bir sınav veriyor ve gördüğümüz kadarıyla da bu sınavdan kalıyor. Son günlerde özellikle Fransa’dan gelen iki ilacın karışımı ile Koronavirüs hastalarının iyileştiği haberleri insanlık için bir umut ışığı varmış gibi görüntü verse de Koronavirüs dünya üzerinde birçok şeyi değiştirecek gibi görünüyor. Youtube Koronavirüs ile ilgili hükumetler ile çalışacağını daha önceden açıklamıştı ve bugün de bununla ilgili net bir karara imza attı.

Youtube artan trafik sebebi ile çözünürlükleri düşüreceğini bugün resmen duyurdu. Peki bu ne anlama geliyor? :Herkesin merakla beklediği soru da bugün Youtube tarafından resmen cevaplandı.

Bir video açtığımızda bu video 480p çözünürlükte açılacak. Biz istersek kendimiz bunu HD’ye çekebileceğiz. Açıklamada sadece HD deniyor, Full HD seçeneği toptan kaldırılmış olabilir. Bunu önümüzdeki günlerde net bir şekilde öğrenebileceğiz. Youtube konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı.

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve ağ operatörleriyle yakından çalışmaya devam ediyoruz ve edeceğiz. Bu benzeri görülmemiş durum sırasında sistem üzerindeki sorunları en aza indirmek için üzerimize düşeni yapıyoruz. Geçen hafta, YouTube’daki tüm videoları geçici olarak AB’deki standart tanım olarak varsayılan yaptığımızı duyurduk. Bu krizin küresel doğası göz önüne alındığında bugünden itibaren küresel bu değişikliği genişleteceğiz.

Yani bundan böyle Youtube üzerinden izlediğimiz videolar 480p çözünürlük ile açılacak. Bunu arttırmak elimizde ama gelin bunu arttırmayın...