08 Nisan 2020 Çarsamba
Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Çin Hubei için yasakları kaldırıyor! Hayat normale dönüyor
Çin Hubei için yasakları kaldırıyor! Hayat normale dönüyor

Çin Hubei için yasakları kaldırıyor! Hayat normale dönüyor

Koronavirüs sonraısnda neler yaşanacak merak edilirken oldukça kritik bir karar ile Çin Hubei kenitndeki sokağa çıkma yasağını kaldırma kararı aldı.

Koronavirüs salgını hayatımızı etkilemeye devam ederken virüs çığ gibi yayılmaya devam ediyor. İnsanların sokaklarda dolaşmaları ve halen bunu umursamamaları olayı hangi noktaya getirdi İtalya örneğinde canlı canlı yaşıyoruz. Umarız ülkemizde de bu durum yaşanmaz ve insanlarımız biraz daha bilinçli davranabilir. Bugün gelen bir haber ile Çin Hubei kentinde 23 Ocak tarihinden itibaren süren karantinayı kaldırma kararı aldı.

Bu oldukça önemli bir durum zira Hubei kenti Çin‘in Koronavirüs salgını sırasında en çok ölüm yaşadığı şehir konumunda. Bugün itibariyle kentte 3.160 ölüm gerçekleşti. Tüm dünya zerinde en çok insan kurtulan şehir de Hubei oluyor: Bugüne kadar virüsü yenmeyi başaran 60.223 kişi oldu.

Bu haber sevindirici bir durum zira kapanan şehirlerin yeniden açılabilme umudu gelmeye başladı. Bununla birlikte hastalığın çıktığı belirtilen Wuan kentinde ise 8 Nisan tarihi itibariyle sokağa çıkma yasağının kaldırılacağı da belirtiliyor. Yaşanan bu çalkantılı süreç sonrasında tüm dünyada büyük bir ekonomik gerileme yaşanacak gibi görünürken bu sürecin sonunda da birilerinin ya da bazı ülkelerin zengin olacağın gösteriyor.

Çin, 18 Nisan tarihi ile de spor müsabakalarının yapılması kararına imza attı. Bu süreçler normalleşme süreçleri ve umarız en kısa süre ülkemiz de normalleşme sürecine girer…