Mobil Mart 23, 2020 21:00

Samsung, OPPO ve Vivo Hindistan’da ki fabrikalarını kapattı!!!

Son zamanda ortaya çıkan koronavirüs telefon üreticilerini de epey etkiledi. Samsung, OPPO ve Vivo Hindistan'da ki fabrikalarını geçici olarak kapattı.
Samsung, OPPO ve Vivo Hindistan’da ki fabrikalarını kapattı!!!

2020 hepimiz için kabus oldu desek yeridir . Son Üç ay içerisinde Wuhan’da çıkan Koronavirüs salgını başta Çin olmak üzere Dünyada ki tüm ülkeleri hem maddi hem manevi açıdan epey zarar verdi. Ancak ilginç bir durum var.  Akıllı telefon pazarında en büyük paya sahip  ve Çin‘e komşu olan Hindistan,  İtalya ve ABD kadar vaka bildirmedi. Hatta Hindistan koronavirüse engel olmak amacıyla bazı işçilerin evde çalışması için yeni atılımlar yapıyor. Bu atılımların ardından Samsung, COVID-19 salgınıyla ilgili işçilerinin güvenliğini garantiye almak için Hindistanda’ki fabrikalarını geçici bir süre kapatacağını duyurdu.

Samsung, Hindistan’daki en büyük üretim tesislerine sahip ve bunlardan biri Uttar Pradesh’teki Noida‘da bulunuyor. Güney Koreli şirket bugünden itibaren buradaki tesisi 23 ve 25 Mart tarihleri arasında kapatacağını belirtti.

“ Hindistan hükümetinin politikasını takiben, Noida fabrikamızın faaliyetlerini geçici olarak 25’ine kadar durduracağız. Ürünlerimizi sağlamada herhangi bir aksaklık olmadığından emin olmak için çok çalışacağız ” dedi .

Hindistan hükümeti’nin resmi koronavirüs hasta sayısı, tıpkı diğer ülkelerde olduğu gibi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Şuan da 425 vaka varken bunun 8‘i ölümle sonuçlandı. Bunun yanı sıra, Vivo ve OPPO da ülkedeki üretim faaliyetlerini geçici olarak durdurdu.

Şu zamanlarda ülkemizde de vakalar arttmaktadır. Lütfen gerekli tedbirleri elden eksik etmeyin.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.