Mobil Mart 23, 2020 17:30

MIUI 11 beta güncellemeleri bu hafta askıya alınıyor!!! MIUI 12 mi geliyor?

Xiaomi, bu hafta son MIUI 11 güncellemesini yayınlayarak bir süre çalışmalarına ara vereceklerini açıkladı.MIUI 12 mi geliyor yoksa?
MIUI 11 beta güncellemeleri bu hafta askıya alınıyor!!! MIUI 12 mi geliyor?

Çinli teknoloji devi Xiaomi bugün paylaştığı resmi bir duyuru da kullanıcılarına göz kırptı. Yapılan açıklamaya göre, MIUI 11 bu hafta son haftalık beta güncellemesini alacak ve ardından güncellemeler bir süreliğine durdurulacak. Geçmişten da hatırlayacağınız üzere şirket güncellemelerini 2 ya da 3 hafta askıya alıyor ise bu tamamen yeni arayüz üzerine çalışıldığının göstergesidir.

Yukarıdaki açıklamayı Google Translate ile çevirdiğimizde şu sonuçlar ortaya çıkıyor:

Herkese selam! Bu hafta MIUI 11‘in geliştirme versiyonunun son haftasıdır ve gelecek haftadan başlayarak bir süre askıya alınacaktır. İyi şeylerin olacağına inanıyorum.

Ayrıca  XiaomiMIUI beta programının bu haftadan sonra askıya alınacağını ve MIUI 12 güncellemesinin çok yakın olduğunu da belirtti. Yani eğer bir değişikliğe gidilmez ise Eylül ayında yayınlanması beklenen MIUI 12 daha erken gelebilir. Geçtiğimiz hafta bununla ilgili şirketin yayınladığı güncelleme yol haritasını da sizlerle paylaşmıştık. Oradan takvime daha detaylı bakabilirsiniz.  Son olarak MIUI 12 ile gelecek bazı yenilikler de şöyleydi; Tam sistem karanlık modu, yeni grafik kullanıcı arayüzü (GUI), en son Android sürümü (Android 11), daha iyi uygulama uyumluluğu için 16: 9 oranlı ekran, Çoklu uygulama desteği ve  tüm sistem uygulamaları için karanlık mod desteği.

Xiaomi bildiğiniz üzere MIUI 12 arayüzünün çalışmalarına bu yıl erkenden başladı. Son olayla birlikte kullanıcıların yeni arayüze kavuşması da çok zaman almayacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.