Mobil Mart 20, 2020 21:00

Google Kamera şimdi de Android Go cihazlara geliyor!!

Google  geliştiricilerinin özenle yarattığı kamera uygulaması olan Google kamera artık Android Go cihazlarında kullanılabilicek.
Google Kamera şimdi de Android Go cihazlara geliyor!!

ABDli teknoloji devi Google, bugün 100 milyondan fazla aktif Android Go cihazı olduğunu duyurdu.  Android Go  orta segmentli cihazlarda kullanılmasına ve pek fazla bir özelliği olmamasına rağmen günümüzde hala peynir ekmek gibi satılmaya devam ediyor. Android Go, akıllı telefon üreticilerinin genelde maliyetini düşürdüğü cihazlarında kullanılan bir arayüzdür.  Son zamanlarda GoogleAndroid işletin sisteminde kullanılan uygulamaların çeşitli versiyonlarını Android Go için geliştirdi ve kullanıcılarına sundu. Bunlar sırasıyla;  YouTube Go, Google Go, Gallery Go ve diğer temel uygulamalardı. Buna ek olarak diğer şirketlerde Android Go kullanıcılarına yardımcı olmak için kendi uygulamalarının Lite versiyonunu geliştirdiler. Bunlardan bazıları,  Facebook LiteMessenger Lite ve İnstagram Lite gibi bazı popüler uygulamalardı. Google, bugün Android Go için Google kamera müjdesini vererek kullanıcılarını adeta şoka uğrattı.

Google kamera günümüzde çoğu Android akıllı telefonlarının stok kamerasına alternatif olarak geliştirilmiş  özel bir yazılımdır. Bu yazılım sayesinde cihazlarınızın kendi kamerasından daha iyi resimler çekebilirsiniz. Ayrıca Gcam Go’da görüntü kalitesini arttırmak için her zamanki Google algoritmaları ve özelliklerine sahip olabilecek. Buna ek   olarak Portre Modu ve Gece Modu‘da bu uygulamayla beraber karşımıza çıkacak.

Yeni Camera Go uygulaması ilk olarak dün tanıtılan Nokia 1.3‘te mevcut olacak. Ancak diğer cihazlarda kısa süre içinde bu uygulamaya sahip olabilecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.