Diğer Mart 20, 2020 23:00

Evde sıkılmadan izleyebileceğiniz, pek bilinmeyen harika filmler!

#EvdeKal kampanyası sürecinde, sıkılmadan izleyebileceğiniz, her zevke hitap eden birkaç filmi sizler için listeledik! İşte evde iken izleyebileceğiniz harika filmler!
Evde sıkılmadan izleyebileceğiniz, pek bilinmeyen harika filmler!

Koronavirüs salgını nedeniyle gerek ülkemiz, gerekse dünya sıkıntılı bir dönemin içerisinde. Bu koşullar altında, sürekli “Evden çıkmayın” diyen uzmanlar, tüm gün evde ne yapacağımız hakkında pek bir şey söylemese de, biz sizleri düşündük ve evde izleyebileceğiniz filmler 19hakkında kısa bir liste hazırladık. Siz Neden? diye sormadan, biz cevabını verelim.

Malum okullar tatil, gezmek tozmak yok, alan dar ve ev çok sıkıcı. “Peki bu ortamı eğlenceli hale getiremez miyiz?” diye kendi kendimize sorduk ve “Elbette getirebiliriz” cevabını verdik. İşte hem evde kalıp Korona’dan korunmanızı, hemde eğlenmenizi sağlayacak harika filmler…

Myn Bala – 2011 (Dram/Aksiyon)

Kazak halkının 18. yüzyılda Moğollar ile yaptığı savaşları anlatmaktadır. Konuşulan dilin akıcılığı ve insanı büyüleyişi, IMDb puanı çok yüksek olmasa da bu filme aşık olmanızı sağlayabilir. Savaş sahnelerinde ki doğallık ve bozkır ruhunun muhteşem bir şekilde aktarılmasıyla beraber 7 milyon dolara mal olan film, Kazak’ların Sovyetler’den ayrılışının 20. yılı şerefine çekilmiştir. Sertay tarafından kenetlenen Kazaklar, geçmişte köylerini yakıp yıkan Moğollara karşı saldırıya geçmiştir. Savaşın yanında Türk kültüründe ki aşkı da bizlerle buluşturan film, bütçesine göre harikalar yarattı diyebiliriz. Hem eski Türk kültüründen izler taşıyan, hem de oldukça akıcı olan bu filmin, izlemeniz gereken bir yapıt olduğunu düşünüyoruz.

Inception – 2010 (Bilim Kurgu/Gerilim)

160 milyon dolara mal olan harika bir eser. Bilim kurgu ve gerilimin harika bütünleşmesi ve Leonardo DiCaprio’nun eşsiz oyunculuğu ile Koronavirüs salgını kontrol altına alınana kadar izleyebileceğiniz filmler arasına kesinlikle Inception’u almalısınız.

Filmde, Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız başlangıçı tamamlayabilirse… Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

Pasifik Savaşı – 2013 (Aksiyon/Bilim Kurgu)

Bu kez de Bilim Kurguyu ve aksiyonu seven okurlarımızın hoşuna gideceği bir film var listede. Oldukça beğenilen ve bazılarınızın izlemesi muhtemel olan film, aniden denizin altından gelen Kaiju isimli yaratıkları konu almaktadır. Yer altından gelen bu yaratıklar hem canlıları hem de kaynakları yok etmektedir. Kaiju’lar ile doğal yoldan baş edemeyen insanoğlu, Jaeger adını verdiği devasa robotlar üreterek bu felaketi sonlandırmayı amaçlar. Tüm talimatları iki pilottan alan Jaeger’ler beyin gücüyle çalışan donanımlı ve güçlü robotlardır. Ne var ki ortada onların bile çözümleyemeceği katastrofik bir gidişat söz konusudur. Tüm çareler tükenmişken ortaya çıkan eski bir pilot ve stajyeri insanlığın son umudu olmaya çalışacaktır.

Yırtıcı Kuşlar – 2020 (Suç/Aksiyon)

Henüz taptaze bir film ile Suç konulu filmleri seven okurlarımıza da bir merhaba diyelim. Birçoğumuzun bildiği Harley Quinn serisinin son üyesi olan Yırtıcı Kuşlar, DC sinematik evrenin 8. filmidir. Filmin ilerleyişi ise şu şekilde gerçekleşmektedir.

Film, Zalim suç lordu tarafından kaçırılan genç bir kızın kurtarılması için verilen mücadeleyi konu almaktadır. Gotham‘ın kötü adamı Roman Sionis ve yardımcısı Zsasz, genç bir kızı hedef gösterir. Şehirde Cass adındaki genç kızı arayanlar yüzünden büyük bir kaos meydana gelir. Bu durum Harley, Huntress, Black Canary ve ReneeMontoya‘nın yolunun kesişmesine neden olur. Ekip, genç kızı kurtarmak ve Roman’ı etkisiz hale getirmek için birlikte çalışmak zorunda kalır.

Zindan Adası – 2009 (Gerilim/Drama)

Son filmimiz de Gerlilimsever arkadaşlara hediyemiz olsun. Malum Suç verdik, Bilim kurgu verdik, Aksiyon verdik, Dram verdik; Gerilimseverlerin neyi eksik canım? Lafı da fazla uzatarak heyecanınızı bölmeyeyim, Zindan Adası neyi anlatıyor? Beraber inceleyelim.

Filmde , Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memurunun, Rachel Solando adlı bir akıl hastasının ortadan kaybolması üzerine tehlikeli akıl hastalarının tedavi gördüğü Shutter Adası isimli bölgede konuşlanan AshecliffeHastanesi‘ne soruşturma yapmak için gitmesi ve sonradan gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor. Burada karşılaştıkları isyan tablosu ve çığrından çıkan işler bu davayı gittikçe zora sokacak, zamanla rüya ve gerçek arasındaki sınırlar zorlanacaktır. Usta yönetmen Martin Scorsese tarafından DennisLehane‘nin ünlü romanından sinemaya uyarlanan filmin başrolünde yönetmenin gözde oyuncularından Leonardo Di Caprio bulunuyor.

Sizde listeye almamızı istediniz filmleri yorumlarda belirterek ikinci listeye katkıda bulunabilirsiniz. Evde İzleyebileceğiniz Filmler -2-, çok yakında!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.