Mobil Mart 19, 2020 9:00

Moto G8 Power Lite, tasarımı ve teknik özellikleri ortaya çıktı!!!

Motorola son zamanlarda Moto G8 Power Lite üzerine çalışıyordu. Bugün ortaya atılan bir sızıntı cihazın tasarımını ve teknik özelliklerini ortaya koyuyor.
Moto G8 Power Lite, tasarımı ve teknik özellikleri ortaya çıktı!!!

Bugün ortaya çıkan sızıntılar, Motorola‘nın Moto G8 Power Lite olarak adlandırılan bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bu cihazın adını ilk defa duymuyoruz. Daha önceden  Bluetooth SIG listesinde sertifikasında da adını duymuştuk. Bugün G8 Power Lite, Google Play Konsolunda aldığı sertifika ile yine yeniden karşımıza çıktı.

Google Play Konsol listesine göre Moto G8 Power Lite, gücünü MediaTek Helio P35 yonga setinden alıyor. Ayrıca şirket bu cihazda 1600 x 720 çözünürlüğe sahip HD Plus bir  ekran kullanıyor.  Android 9.0 Pie ile geleceği söylenen bu telefon 4GB‘lık bir  RAM’e sahip olacak. Ancak işletim sistemiyle ilgili lansman da bazı değişiklikler olabilir. Cihaz Android 10 ile birlikte de gelebilir. Tamamen şirketin insafına kalmış bir şey. Ne yazık ki, ekran boyutu ve diğer özellikler ile ilgili çok fazla bir bilgiye sahip değiliz.

Listede teknik özelliklerin yanı sıra telefonun ön tasarımı da ortaya çıkıyor. Telefon bütçe dostu olacağı için şirket maliyeti biraz düşürerek polikarbonat malzemeden faydalanıyor. Ayrıca ekran, ön kameranın da bulunduğu delikli bir ekran ile karşımıza çıkacak.

Önceki Sızıntılar ve Söylentiler

Daha önceki sızıntılara ve söylentilere baktığımızda cihaz Bluetooth SIG listesine göre Bluetooth v4.2 bağlantısıyla birlikte geliyor. Buna ek olarak şirket bu telefonda çift SIM, 4G LTE, WiFi, GPS ve USB C Tipi bağlantı noktası gibi standart bağlantı özelliklerine de yer verecek. Son olarak 5.000 mAh pil ile günü rahatlıkla çıkarabileceksiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.