Güncel Teknoloji Haberleri Mart 19, 2020 12:00

Koronavirüs Tatilinde Çocuklar ile Ne İzleyelim?

Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca her gün yeni vakıaları açıklarken, Koronavirüs Tatilinde Çocuklar ile neler yapabiliriz? Neler izleyebiliriz?
Koronavirüs Tatilinde Çocuklar ile Ne İzleyelim?

Bilindiği gibi dünya koronavirüs nedeniyle zorlu bir süreçten geçiyor. Okullar ve üniversiteler bir süre için tatil edildi. Dolayısıyla mümkün mertebe evden dışarı çıkmamamız gerekiyor. Zamanımızı verimli geçirmek çok önemli. Çocuklar da çoğunlukla evde oturmak istemiyorlar. Kitap okumak, zeka oyunları oynamak, yapboz yapmak gibi güzel yöntemler var elbette. Ancak vakit geçirmek için bazı diziler ve film önerilerimizi sizlerle paylaşmak istedik. Koronavirüs Tatilinde Çocuklar ile neler izlenebilir dedik ve kendimizin de oldukça beğendiği filmleri, animasyonları sizlerle paylaşmak istedik…

Çocuklarla İzlenebilecek Animasyonlar ve Filmler

Bulmaca Kulesi: Dev Kuşun Gizemi: 2019 yapımı yerli animasyon filmi Aslı, Can ve Mert adlı üç küçük kafadarın Bulmaca Kulesi adlı yerde farklı bir boyuta ışınlanmaları ve çeşitli gizemli olayları çözmelerini konu alıyor. Rakipleri Lugit ve Hüdaverdi ile amansız bir mücadeleye girişen miniklerin serüveni, fantastik filmleri seven çocuklar için ideal. 

Brave (Cesur): Disney ve Pixar‘ın ortak çalışmasının ürünü olup, Merida adlı sevimli bir İskoç prensesinin maceralarını konu alan film, Ortaçağ’ı sevenlerin ilgisini çekebilecek türden. Prenses Merida, İskoçya’nın dağlık bölgelerinde yetenekli bir okçu ve özgür ruhlu bir kız olarak kendi hayat yolunu çizmeye çalışıyor. Animasyon, her yaştan izleyici kitlesine hitap ediyor. Çocuğunuzla birlikte siz de izlemelisiniz.

Brave

Brave

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları): Buraya dikkat! Fantastik ve Tim Burton’ın karanlık filmlerini seviyorsanız bu tam size göre. Ancak uyarmamız gereken bir şey var: Küçük çocuklarınızla izlemeyin. Çünkü bazı korkutucu sahneler var. Doğaüstü yeteneklere sahip olan ve toplumda kabul görmeyen çocuklara kucağını açan çok güzel ve bir o kadar da gizemli bir kadının, çocuklarla yaşadığı birbirinden tuhaf olayları konu ediniyor. Liseye giden çocuklarınızla izleyebilirsiniz.

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları

Emiray: TRT Çocuk‘un hazırladığı bu animasyon dizisinde yaz tatili için amcasının yanına Konya‘ya giden küçük Emiray, gizemli bir kitapla Anadolu Selçuklu döneminin başkenti olan Konya’ya gider. Günümüze geri dönmek için tarihi eserler arasında arkadaşları Karaca, Özge ve Bahadır ile birlikte maceradan maceraya atılır. Türk tarihiyle birlikte dostluğu, saf sevgiyi ve dayanışmayı çocuklarımıza aşılayan bu animasyonu tavsiye ediyoruz.

Emiray

Emiray

The Pursuit of Happyness (Umudunu Kaybetme): 2006 yapımı, baba ile oğul arasındaki bağı anlatan sımsıcak bir film. 1980’lerde iflas etmiş bir babanın oğluyla birlikte ayakta kalma mücadelesiyle birlikte ABD’de siyahilerin yaşamının ne kadar zor olduğunu da satır aralarında seyirciye aktarıyor. Bir babanın evladı için her şeye göğüs gerebileceğini, en zor durumlarda bile yaşama dört elle sarılmak gerektiğini anlatan bir film.

The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

Dreamer: Inspired by a True Story (Hayalperest)Yaralanmış atların iyileştirilmelerini çok isteyen, onlara bir şans daha verilmesini arzulayan Ben Crane, kızı Cale ile birlikte yaralı bir kısrağın bakımını üstlenir. Bacağı kırık kısrak Sonya, aile bağlarını güçlendirmek için onlara verilmiş çok sevimli bir fırsattır. Hayvan sevgisi, insanoğluna yitirmeye başladığı önemli değerleri hatırlatmaktadır.

Dreamer

Dreamer

Song of The Sea (Denizin Şarkısı): 2014 yapımı, bir İrlanda efsanesinden yola çıkarak kurgulanmış animasyon, insanların sevdikleri için her zorluğa katlanabileceklerini ve ebeveynlerin çocukları hayata hazırlamada ne kadar önemli bir rol üstlendiklerini anlatıyor. Animasyonda Kelt kültürü ve müziklerine dair izler de önemli bir yer tutuyor. Ailecek izlenebilecek sımsıcak bir film.

Song of The Sea

Song of The Sea

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.