Mobil Mart 19, 2020 21:00

Huawei, popüler uygulamaları cihazlarınıza kurmak için yeni bir çözüm buldu

ABD yaptırımlarıyla uğraşan Huawei, yavaş yavaş kendi sistemini kurmaya başladı. Şirket bugün popüler uygulamaları indireceğiniz yeni bir alternatif sundu
Huawei, popüler uygulamaları cihazlarınıza kurmak için yeni bir çözüm buldu

Son birkaç aydır ABD yaptırımlarıyla uğraşan Huawei, çareyi kendi işletim sistemi ve Uygulama mağazasını geliştirmekte buldu. Çinli şirket bildiğiniz üzere ABD yaptırımlarından dolayı artık yeni cihazlarında Google servis  uygulamalarını kullanamayacak.

Huawei bugün, Whatsapp, Facebook ve Google uygulamaları gibi bazı popüler uygulamaları indirebileceğiniz  Play Store alternatifi yeni bir mağazayı kullanıma sunuyor. Ancak bu uygulama mağazası Play Store‘den oldukça farklı. Şirket istediğiniz uygulamaları yüklemeniz için bu programı telefonlarına getiriyor fakat ilginç bir durum var. Herhangi bir uygulamayı indirmek istediğinizde bu mağaza sizleri farklı bir Websitesi’ne yönlendiriyor ve o siteden ancak uygulamanın APK dosyasını indirip kurma şansınız olabiliyor. Bu yöntem kimi kullanıcılar için beğenilse de kimi kullanıcılarda pek memnun kalmayacak gibi gözüküyor.

AppSearch olarak adlandırılan bu uygulama mağazası ilk olarak yakında satışa çıkarılacak olan P40 serisiyle beraber gelecek. Şirketin bu uygulamayı yeni bir mağaza tasarlayana kadar şuan için geçici bir çözüm olarak kullanacağını düşünüyoruz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Google uygulamalarını şimdilik bu  yöntem ile gayri resmi yollar ile indirebilirsiniz. Ancak AppSearch, uygulamaları indirmek için sizleri başka kaynaklara yönlendirdiği için şirket güvenlik bakımından herhangi bir garanti vermiyor.

Bakalım, Huawei Google uygulamaları için başka çözüm yolları bulabilecek mi? Bekleyip görelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.