Güncel Teknoloji Haberleri Mart 18, 2020 12:00

Xiaomi kullanıcıları Youtube müziklerini arka planda dinleyebilecek!!!

Xiaomi, bugün güncellediği müzik uygulaması ile artık Youtube'de ki müzikleri arka planda dinlemenize olanak sağlayacak..
Xiaomi kullanıcıları Youtube müziklerini arka planda dinleyebilecek!!!

Günümüzde neredeyse herkes birer akıllı telefon sahibi. Yeri geliyor sosyal medyada geziyoruz, yeri geliyor fotoğraflar çekiliyoruz, yeri geliyor müzik dinleyerek keyfimize keyif katıyoruz. Kısaca akıllı telefonlar artık hayatımızın bir parçası gibi. Normal şartlarda cep telefonunuzla arka planda müzik dinlemek oldukça zordur. Bu özelliğe ancak  Spotify, YouTube Müzik, Deezer ve diğer platformlardan belirli bir ücret karşılığında sahip olabilirsiniz. Ancak Xiaomi kullanıcıları bu konuda biraz şanslı gibi. Şimdi sizlerle paylaşacağımız bir yöntem ile artık Youtube’de ki müzikleri arka plandan dinleyebileceksiniz.

Açık konuşmak gerekirse bu yöntem şu anda Xiaomi cihazlarında  bulabileceğimiz en iyi hilelerden biri. Bugün Xiaomi müzik uygulaması için yayınlanan güncelleme ile bu özelliğe sahip olabilirsiniz. Cihazlarınızda yüklü olarak gelen müzik uygulamasını güncelledikten sonra diğer işlerinizle meşgulken Youtube arka planında da müzik dinleyebileceksiniz. . Müzik uygulamasının yeni sürümünün MIUI 10 ve öncesi için de mevcut olup olmadığı hakkında bir bilgimiz yok, ancak deneyerek görebilirsiniz.Uygulamanın yeni sürümüne sahip olmak için aşağıda sizler için vermiş olduğumuz linkten APK olarak indirip kurabilirsiniz.

Xiaomi telefonunuzla Youtube arka planda müzik dinleme:

  1. Xiaomi müzik uygulamasını açın
  2. Ekranın altında, depolanan müzik dosyalarınıza erişmek için “Müziğim” seçeneğini ve YouTube‘a erişmek için “İzle” seçeneğini göreceksiniz, bu seçeneğe tıklayacağız.
  3. Aboneliklerimize erişmek için Google hesabımızla giriş yapıyoruz ve Youtube arayüzü karşımıza geliyor.
  4. Aboneliğinizden veya geçmişinizden klipler seçebiliriz. Ayrıca, müzik videoları ve herhangi bir YouTube videosu için arama yapabiliriz, uyarlanmış bir ekranda oynamaya başlayacaktır
  5. Video oynatılırken Ana Ekrana gidiyoruz veya başka bir uygulamaya geçiyoruz
  6. Multimedya kontrollerine erişimi olan yüzen bir düğme göreceğiz ve söz konusu videoyu sorunsuz bir şekilde dinlemeye devam edeceğiz.
  7. Bu oynatıcıyı ekranın herhangi bir yerine taşıyabiliriz. Bu şekilde, cep telefonunu boşta bırakabilir ve arka planda YouTube‘u dinlemeye devam edebiliriz.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.