Mobil Mart 18, 2020 11:00

OnePlus logo değişikliği yaptı! Değişen tek şey hiçbir şey mi?

Bir süre önce Carl Pei tarafından açıklanan OnePlus logo değişimi bugün resmi olarak gerçekleşti. Peki yeni logo nasıl olmuş? Gelin birlikte bakalım...
OnePlus logo değişikliği yaptı! Değişen tek şey hiçbir şey mi?

Çinli telefon üreticisi OnePlus 2014 yılında OnePlus One ile pazara girdi ve o dönemde büyük bir sansasyon yarattı. O dönemin amiral gemisi telefonlarının özelliklerinde ve onların neredeyse yarı fiyatına satılan OnePlus One öylesine büyük bir etki yarattı ki; bugün orta segment telefonların bu kadar özellikli olmasını da ciddi anlamda etkiledi. OnePlus logo değişikliğine gideceğini bir süredir dillendiriyordu ve bugün de bu gerçekleşti.

Hatırlayacaksınız geçtiğimiz yıl da OPPO logo değişikliğine gitmiş ve yeni bir yazı karakteri ile karşımız çıkmıştı. OnePlus‘da bugün yeni bir yazı karakteri ve biraz daha farklı 1+ logosunu bizlere sunuyor. Dilerseniz iki logoyu sizlere gösterelim.

Gördüğünüz gibi büyük bir fark yok gibi görünse de OnePlus’ın nedendir bilinmez kırmızı renkten vazgeçtiğini görüyoruz. Biliyorsunuz ki üretici şarj cihazları ve harici satılan kulaklıklarında da bu rengi kullanıyordu ve artık logonun siyah renge büründüğünü görüyoruz. Bizce burası kesinlikle olmamış.

Logo ile ilgili yapılan eskiz çalışmaları da sizlerle paylaşmak istiyoruz. OnePlus markası global pazara açılmak istiyor ve bildiğiniz üzere de geçtiğimiz günlerde OPPO Türkiye CEO’su Weijian Zhou bu konuda bir açıklama yaparak OnePlus‘ın Türkiye pazarına gireceğini de müjdelemişti. Bakalım yeni logo ve yeni OnePlus 8 nasıl bir değişim sunacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.