Mobil Mart 17, 2020 15:00

Sağlamlığın ötesi Oukitel WP6 karşımızda! Vur, kır, parçala

Çini üretici OUKITEL yeni nesil sağlamlık timsali Oukitel WP6 modeli ile karşımıza çıkamaya hazırlanıyor. Cam değil çelik sanki...
Sağlamlığın ötesi Oukitel WP6 karşımızda! Vur, kır, parçala

Ülkemiz pazarına yoğun ilgi gösteren üreticilerden birisi olan OUKITEL Çin pazarında oldukça agresif işlere imza atan bir üretici. Ülkemizdeki GSM Operatörlerinin keşfedemediği bir marka olan OUKITEL 10.000 mAh pil kullanması ile öne çıkan bir üretici. Bugün de yine böyle bir telefon ile karşı karşıyayız. 20 Mart tarihinde tanıtılacak olan Oukitel WP6 tüm özelikleri ile karşımıza çıktı. Peki telefon bize ne sunuyor?

Öncelikle uzun süredir markaların unuttuğu “sağlamlık” kriterini bize sunuyor. Zira telefonun ekranı bugüne kadar görmediğimiz bir kalınlıkta. Tam 1,1mm kalınlığa sahip Gorilla Glass 5 koruyucu cam ile güçlendirilen telefonun bu noktada sektörde bir ilki de ortaya koyduğunu görüyoruz. Ekran tarafında 6.3 inç boyutunda diyagonal ve ön kamera için damla şeklinde bir çentik ile gelen WP6, 18: 9 en boy oranıyla 2340 x 1080 piksel ekran çözünürlüğü ile geliyor.

 MediaTek Helio P70 yonga setinden güç alan telefona hafıza kartı ile arttırılabilir 128GB Hafıza ve 6GB RAM eşlik ediyor. Takdir edersiniz ki cihazın en önemli özelliklerinden birisi de bataryası oluyor. OUKITEL verilerine göre 30 gün bekleme süresi, 45 saat konuşma süresi ve 10 saat video oynatma sağlayabilen 10.000 mAh kapasiteli büyük bir batarya bizlere sunuluyor. Bu noktada bizce video izleme noktasında telefon daha fazlasını sunabilir. Yanlış bir özellik belirtilmesi olabilir.

Ana kamera 48 megapiksel f / 1.79 diyaframa; ön kamera 16 megapiksel çözünürlük ve  f/2.0 diyafram açıklığında olacak. Parmak izi sensörü ise sağ panelde bulunur.

Fiyat 20 Mart’ta açıklanacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.