Mobil Mart 13, 2020 22:00

Google Camera yeni sürümünde bomba gibi olacak! Sonunda Google be!

Pixel 4 kullanıcılarının uzun zamandır istediği, Google'ın ise bir türlü kulak vermediği 4K 60 FPS video kaydı, Google Camera 7.4 ile birlikte gerçek oluyor!
Google Camera yeni sürümünde bomba gibi olacak! Sonunda Google be!

Telefon alırken birçoğumuzun ilk dikkat ettiği husuların başında, şüphesiz kamera geliyor. Kağıt üstündeki bilgilere bakarak, megapiksel değerini baz alarak karşılaştırdığımız akıllı telefonların kameraları maalesef her zaman tatmin edemeyebiliyor. Özellikle yüksek megapiksel değerli telefonlar, kendinden megapiksel değeri olarak oldukça düşük olan diğer cihazlardan oldukça kötü çekimler yapabiliyor. Bunun sebebi ise telefon üreticilerinin, cihazlarında kullandığı stock kamera uygulamalarının yazılım açısından vasat olması diyebiliriz. Ancak işini düzgün yapanlar yok mu? Elbette var. Onların başında da Google ve onun Google Camera yazılımı geliyor…

Google Camera, yazılımsal olarak birçok cihazın kamerasının olabilecek en iyi çekimleri yapabilmesine olanak sağlıyor. Bu doğrultuda da birçok kullanıcının dikkatini fazlasıyla çeken GCAM, her geçen gün biraz daha gelişiyor. Son olarak geçtiğimiz Ekim ayında Pixel 4‘ün piyasaya çıkması ile kamera çalışmalarını hızlandıran Google, gündeme bomba gibi oturacak bir özelliği Google Camera uygulamasına ekleyecek. XDA geliştiricilerinden edinilen bilgiye göre 4K’da 60 FPS video kaydı yapabilecek olan Google Camera 7.4, Pixel 4 kullanıcıları için derleniyor.

Fotoğraf konusunda oldukça iddialı olan ancak video konusunda hala geri kalan Google, uzun süredir gelen taleplere sonunda kulak vermişe benziyor. XDA’nın kıdemli üyesi cstark27 tarafından paylaşılan görselde, Google Camera’nın yeni sürümünde 4K 60FPS video kaydının bulunacağı göze çarparken, bu özelliğin Pixel 5 serisine saklanabilecek olma ihtimali, Pixel 4 kullanıcılarını biraz korkutuyor. Bakalım Google, Google Camera’nın yeni sürümü olacak olan 7.4’de başka neleri bizlere sunacak? Hep birlikte bekleyelim görelim…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.