Pixel Mart 13, 2020 14:00

Google 4K 60 FPS için düğmeye bastı! Tam da 8K’ya geçiş döneminde! Tebrikler!

Google 4K 60 FPS için düğmeye bastı! Tam da 8K’ya geçiş döneminde! Tebrikler!

Google, Pixel 4 ve Pixel 4 XL modellerine 4K 60 FPS video kayıt özelliğini sunmaya hazırlanıyor. Yıl 2020 Google farkındasın değil mi?

Google, geçtiğimiz yıl tanıttığı Pixel 4 ve Pixel 4 XL modelleri ile büyük tepki toplamıştı. Çünkü bu telefonlarda Qualcomm Snapdragon 855 yonga seti yer almasına rağmen 4K çözünürlüğünde 30 FPS hızında video çekebiliyordu. Tüm Snapdragon 855 yonga setli amiral gemisi modellerinin 4K/60FPS video çekmesinden dolayı Pixel 4 ailesi bu eksikliği ile göze batmıştı. Google cephesi bu olayın fark edilmesinin ardından açıklama yapmıştı. Google; 4K 60 FPS video çekimi sırasında lens değişiminde sorunlar yaşandığını, ana kamera ile telefoto lens arasında geçişi düzgün sağlayamadıklarını açıklamıştı.

Bugün gelen sızıntılar ise Google’ın bu sorunu çözmek için sona yaklaştığını gösteriyor. Pixel ailesinde kamera uygulaması olarak Google Kamera kullanılıyor. Portlanarak diğer Android telefonlarda da kullanılabilen bu uygulama Google tarafından Beta sürecine tabi tutuluyor. Google Kamera 7.4 Beta sürümünde ise geliştiriciler ilginç bir kod keşfettiklerini açıkladı. Bu kodlarda Pixel modellerinde 4K çözünürlükte 60 FPS hızında video çekiminin yapılabileceği yer alıyor.

4K 60 FPS

Google’ın bu özelliği test ediyor olması Pixel 4 ailesine geleceği anlamına gelmiyor. Google lens geçişi sorununu hala çözememiş olabilir. Bu yüzden bu özellik Ekim ayında tanıtılacak Pixel 5 modellerinde kullanılabilir. Umarız 899 dolar seviyesinde satılan Pixel 4 ailesi geç de olsa Snapdragon 855’in gücünü tamamen kullanıp 4K çözünürlükte 60FPS hızında video kaydı yapma imkanını kullanıcılarına sunar.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.