Mobil Mart 12, 2020 20:00

Huawei P40 Pro kamera özellikleri ve tanıtım tarihi nihayet belli oldu

Çinli teknoloji devi Huawei'nin yakın zamanda tanıtacağı P40 Pro'nun kamera özellikleri ve lansman tarihi nihayet belli oldu!
Huawei P40 Pro kamera özellikleri ve tanıtım tarihi nihayet belli oldu

Huawei P40 ve P40 Pro ile ilgili her gün yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bugün ortaya atılan bir haber P40 Pro’nun kamera özelliklerini ve tanıtım tarihini ortaya koyuyor. Bildiğiniz üzere Huawei, ABD yaptırımlarından dolayı yeni cihazlarında Google servislerini kullanamayacak. Ancak şirket cihazlarında Google servislerinin alternatifi olan kendi geliştirdiği HMS servislerini kullanacak.

Huawei‘nin merakla beklediğimiz yeni amiral gemileri P40 ve P40 Pro, 26 Mart tarihinde görücüye çıkacak. Bugün  RODENT950  adında bir Youtuber, Huawei P40 Pro‘nun kamera özelliklerini ve cihazın beyaz renkli bir versiyonunu paylaştı. Ortaya atılan görüntülere göre daha öncede bahsettiğimiz gibi P40 Pro kavisli bir ekran ve Penta kamera ile karşımıza çıkacak.

Huawei P40 Pro iddialara göre, 52MP Sony IMX700 (1 / 1.28) “Hexadeca Bayer” birincil ana kamera ve buna ek olarak 40MP ultra geniş  RGGB Sony IMX650‘ye sahip  “Quad Bayer” sensörü ile karşımıza çıkacak. Şirket bu cihazda, 10x optik zoomlu periskop lens 3x zoomlu normal telefoto lensi ve ayrıca ToF sensörünü de yer verecek.

Huawei P40 ve P40 teknik özellikleri

Cihazların özelliklerine değinecek olursak, P40 ve P40 Pro‘nun 5G bağlantısına sahip Kirin 990 SoC ile geleceği iddia ediliyor. Ayrıca, Huawei P40, tek deliğe sahip bir ekranda ön kamera bulunduracak. Arka kamerada ise şirket her iki cihazda  ultra geniş açılı lens,  ToF sensörü ve yüksek çözünürlüklü üçlü kamera kurulumuna yer verecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.