Mobil Mart 9, 2020 15:00

Liste yine bambaşka!!! 2020 yılının ilk 10 haftasında en popüler 5 cihaz

2020 yılı son sürat devam ederken, firmalarda yeni cihazlarını bir bir tanıtıyor. Peki 2020 yılının ilk 10 haftasında en popüler akıllı telefonlar hangileri?
Liste yine bambaşka!!! 2020 yılının ilk 10 haftasında en popüler 5 cihaz

2020 yılı, hız kesmeden yeni teknolojileri ve yeni telefonları bizlerle buluşturmaya devam ediyor. Firmaların son dönemde tanıttığı üst seviye cihazların yanında, orta segment cihazlarda oldukça ilgi görüyor. 2020 yılına girdiğimizden beri Samsung, Xiaomi, OPPO, ve Realme gibi markalar, özellikle amiral gemisi modelleri ile büyük bir başarı elde ediyor. Özellikle son günlerde OPPO‘nun tanıttığı Find X2 ailesi ve Realme’nin tanıtımını yaptığı Realme 6 serisi, bu haftaya damga vurabilmesi potansiyel olan cihazlardandı. Ancak OPPO, bu haftanın listesine herhangi bir cihazı ile giremediği gibi, Find X2 serisinde de bazı hayal kırıklıklarını bize yaşatmıştı. Her neyse, biz lafı da fazla uzatmadan, son yapılan “En popüler akıllı telefonlar” listesine ufaktan bir giriş yapalım.

Son yapılan (10. hafta) listeye baktığımız zaman, liderlik koltuğunda Realme’nin yeni üst segment cihazı olan Realme 6 Pro‘yu görmekteyiz. İkinci sırada, son haftaların en istikrarlı koltuk sahibi bulunuyor; Samsung Galaxy S20 Ultra 5G. Öyle ki bu cihaz, geçen hafta da ikincilik koltuğunda bulunuyordu. Listenin üçüncü sırasında ise tanıtıldığından beri listede daima olan, Xiaomi Redmi Note 8 Pro bulunuyor. Geçtiğimiz hafta 5. sırada olan bu cihaz, bu hafta ilk üçe girmeyi başarmış durumda.

Listenin dördüncü sırasında yine Samsung’un orta segment bir cihazını görmekteyiz. Geçtiğimiz hafta yedinci sıradan listeye giren Samsung Galaxy M31, bu hafta ilk beşe girmeyi başarıyor.  Hatta dördüncü sıraya kadar da yükseldiğini görüyoruz. Listenin beşinci sırasında ise, bir süredir haberlerimize de konu olan yeni nesil oyuncu telefonu bulunuyor; Xiaomi Black Shark 3 Pro. Getirdiği yeni özellikler ve oyunculara sunduğu nimetler sayesinde ilk listesine beşinci sıradan girmeyi başaran cihaz, bakalım bu listeye daha ne kadar tutunabilecek? Hep birlikte göreceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.