Mobil Mart 8, 2020 19:00

POCO F1 Android 10 Güncellemesine nihayet kavuştu!!!

Xiaomi, uzun bir aranın ardından yetim kalan Poco F1 için Android 10 tabanlı MIUI 11 güncellemesini nihayet bugün yayınladı.
POCO F1 Android 10 Güncellemesine nihayet kavuştu!!!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, koronavirüsün ardından tekrar askıya aldığı güncellemelere kaldığı yerden devam etmeye başladı. Bu hafta çoğu cihazına Android 10 güncellemesini dağıtan şirket bugün de POCO F1 için bu güncellemeyi yayınladı.

POCO F1 bugün, Hindistan’da uzun süredir beklenen Android 10 güncellemesini almaya başladı.  MIUI 11 arayüzü ile gelen bu güncelleme ilk olarak beta test ve Mi Pilot kullanıcıları için yayınlanmıştı. Ancak bugün ortaya çıkan bilgilere göre normal POCO F1 kullanıcıları da bu güncellemeyi aldıklarını forum sayfalarında bildirdiler.

Poc0 F1 için Android 10 güncellemesi  11.0.6.0.QEJMIXM yapı numarasına sahip MIUI 11 arayüzü ile geliyor. Güncelleme yukarıda da dediğimiz gibi aslında ilk olarak Beta testine kayıtlı kişiler için  yayınlanmıştı. Ancak bazı kullanıcılar betaya kayıtlı olmadıkları halde bu güncellemeyi aldıklarını bildirdiler. Hatta buna istinaden bu kullanıcıların çoğu Twitter’da Android 10‘u aldıklarına dair ekran resimleri paylaştılar. Paylaşılan bu ekran resimlerine  bakacak olursak POCO F 1 için gelen Android 10 güncellemesi 1.9 GB boyutunda ve Şubat 2020 Android güvenlik düzeltme ekiyle birlikte geliyor.

Poco F 1 için Android 10 güncellemesi ilk olarak Ocak ayında test edildi ve bugün kararlı olarak kullanıma sunuldu. Eğer sizlerde birer POCO F 1 sahibi iseniz cihazınızın ayarlar menüsünden girerek güncellemenin gelip gelmediğini görebilirsiniz. Güncelleme, yeni hareketlerin yanı sıra arayüzde değişiklikler, Her Zaman Açık Ekran, optimize edilmiş Oyun Turbo, yenilenmiş uygulama kasası ve çeşitli hata düzeltmelerini beraberinde getiriyor.

 

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.