Mobil Mart 7, 2020 12:00

OPPO, ColorOs 7.1 güncellemesini nihayet yayınladı

OPPO, uzun bir aranın ardından tekrar işinin başına koyuldu ve bugün, ColorOs 7.1 güncellemesiyle beraber tekrar sahalara döndü
OPPO, ColorOs 7.1 güncellemesini nihayet yayınladı

OPPO, koranavirüsten dolayı bir süre güncellemelerine ara verdi. Ancak şirket bu hafta tekrar işinin başına döndü ve güncellemelerine kaldığı yerden devam etti. Bildiğiniz üzere OPPO,  bugün yeni amiral gemileri Find X2  ve Find X2 Pro‘yu tanıttı. Tanıtımın ardından kısa bir süre sonra da kendi arayüzü olan ColorOs 7.1 güncellemesini yayınladı.

Çinli teknoloji devi  ColorOs 7.1 güncellemesiyle beraber, kamera, ekran, depolama kapasitesi ve bellek yönetimi ile ilgili yeni optimizasyonlar ve düzeltmeler yaptı.

OPPO, bildiğiniz üzere yeni cihazlarında 120Hz ekran yenileme teknolojisini kullanıyor. Yeni güncelleme ile beraber şirket arayüzüne bu desteği de eklemiş oldu. Şirket bunu ekranda görüntülenen içeriğin kalitesini artıran “O1 Süper Hassas Görüntü Kalitesi Motoru” olarak da adlandırıyor. Ayrıca bu güncellemeyle beraber dinamik video karesi enterpolasyon teknolojide artık cihazlarda mevcut. Bu teknoloji temelde  yüksek yenileme hızı göstergesini destekleyen bir algoritmadır.

Genelde videolar ya da filmler 30 fps‘de çekiliyor. Ancak bu teknoloji sayesinde OPPO,  içeriği 60 fps, hatta 120 fps’e kadar izlemenize olanak sağlayacak. Şuanda bu özellik,  yalnızca Tencent Sports iQ, Tencent Video, Amazon Prime, YouTube, Netflix ve diğer platformlarda desteklenmekte.

Kamera açısından bakacak olursak şirket, ColorOs 7.1 güncellemesiyle beraber HDR video çekme desteğine de kavuşmuş oluyor. Yani bu güncelleme ile çektiğiniz videolar güneş ışığı ya da karanlık bir ortamda en iyi ve en net hale gelmiş olacak.

Diğer yenilikten bahsedecek olursak b’in en iyi özelliği bellek ve depolama yönetimindeki iyileştirmeler. Bu özellik sayesinde cihazların bellek okuma hızı %18 artarak performansta geliştirmeler olacak.

Son olarak şirket kullanıcı arayüzünde de değişiklikler  yaptı. RAM kullanımı %40 düşürülürken uygulama açma hızı da önemli derecede arttırıldı.

Güncellemenin hangi cihazlara geleceği hakkında net bir bilgi yok ancak ilerleyen günlerde OPPO, cihazların listesini açıklayacaktır.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.