Mobil Mart 6, 2020 17:00

TCL yeni telefonları ile herkesi şaşırttı! Bunlar ne böyle aslanım?

Yavaş yavaş sönen ve beklenen ilgiyi görmeyen katlanabilir telefonlar, TCL'nin yeni katlanabilir telefonları ile tekrar hayata dönecek!
TCL yeni telefonları ile herkesi şaşırttı! Bunlar ne böyle aslanım?

Her geçen gün değişen ve gelişen akıllı telefon piyasası, özellikle ekran tarafında büyük yenilikleri bizlerle buluşturdu. Şüphesiz bu yeniliklerden en dikkat çekeni de, katlanabilir ekranlarda yaşandı. Son zamanlarda katlanabilen, esneyebilen ve uzayabilen birçok akıllı telefon pazara sunulmuş, ancak beklentileri karşılayamamıştı. Bunun sonucunda yavaş yavaş ölen “Katlanabilir Ekran Teknolojisi” TCL için hala bir umut teşkil ediyor. Öyle ki TCL’nin tanıttığı akıllı cihazlarının birinde “Z” şeklinde katlanan bir ekran, diğerinde ise çok daha farklı sarmal bir sistem kullanıyor. Bu sistem, dünyadaki ilk “Kaydırılabilir genişletilebilir akıllı telefon”u da bizlerle buluşturuyor.

TCL esnek ekranlı telefon

TCL esnek ekranlı telefon

İlk cihaz, “Z” şeklinde 3 ekran bölmesi ile birlikte geliyor. 10″ bir ekranın 6.65″e düştüğü cihazda, 3K çözünürlükte AMOLED bir panelin bulunduğunu da belirtelim. Henüz diğer detaylarını bilmediğimiz cihaz, daha önce Samsung‘un yaşadığı problemleri yaşayacak mı? Herkesin oldukça merak ettiği bir husus diyebiliriz. Ancak asıl bomba, ilk kez gördüğümüz bir sistemi kullanan diğer cihazda bizleri karşılıyor. Öyle ki TCL, bu cihazında kullanıcılara çok farklı bir deneyim sunmak istiyor. Bu doğrultuda da yeni cihazında, kaydırılabilir bir ekranı bizlere sunan firma; ekranın, kasa içindeki bir bölmeye sarılması sonucunda elde edilmiş bir akıllı telefon ile karşımıza çıkıyor. 6.75″den 7.15″e yükselen ekran, yime AMOLED bir panel ile birlikte geliyor.

TLC Z şeklinde katlanabilen telefon

TCL Z şeklinde katlanabilen telefon

Bu cihazdaki sistemi anlamamış olabilirsiniz, işte bu yüzden TCL yayınladığı bir videoda, yeni cihazda ki sistemi bizlere oldukça anlaşılabilir kılıyor. Zaten videoyu izlediğimizde, eminiz birçoğunuz “Ben böyle bir şeyi düşünmüştüm!” diyeceksiniz.

TCL’nin bu katlanabilir cihazları hakkında ne bir isim, ne de bir detayı bizlerle paylaşmadığını da belirterek, sorularımıza geçelim. Sizce TCL katlanabilir telefon işinde Samsung ve Motorola‘dan başarılı olabilir mi? Bu yeni teknolojiyi hayatımıza adapte edebilir mi? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.