Mobil Mart 6, 2020 9:00

Google Fotoğraflar, yeni güncelleme ile bazı değişikliklere gidecek

Popüler fotoğraf uygulaması Google Fotoğraflar, yeni gelecek güncelleme ile beraber alt çubuğun tasarımını değiştirerek hamburger menüsü görünümünden kurtulacak
Google Fotoğraflar, yeni güncelleme ile bazı değişikliklere gidecek

Son zamanların en popüler fotoğraf uygulaması olan Google Fotoğraflar hem Android hem de iOS sürümünde her geçen gün yeni özelliklere kavuşuyor. Bu sefer gelecek olan güncelleme, kullanıcı arayüzündeki birçok önemli yerleri yeni tasarıma geçiriyor. Google bu güncellemesi ile Fotoğraflar uygulamasını hamburger menüsü görünümünden kurtaracak. Ayrıca albümler içinde yeni bir düğme daha ekleyecek.

Yeni güncellemeyle, fark ettiğimiz ilk değişikliklerden biri, arama çubuğunun yukarıdan kaldırılmış ve yerine ”Google Fotoğraflar’‘ üst bilgisini yerleştirmiş olması. Ayrıca şirket bununla birlikte sağ üst köşeye hesaplarınızı değiştireceğiniz bir seçenek eklemeyi de unutmamış. Son güncellemeyle ‘Anılar’ bölümü’  başlığın hemen altına, son fotoğraflar kategorisi ile birlikte yerleştirilmiş.

Alt çubuktaki değişikliklere gelince, daha önce uygulamada ‘Fotoğraflar’, ‘Albümler‘, ‘Sizin için‘ ve ‘Paylaşım‘ gibi kategoriler vardı. Ancak son güncellemeyle beraber arama çubuğu kalkınca  alt çubuk, Fotoğraflar‘, ‘Ara‘, ‘Sizin için’, ‘Paylaşma’ ve ‘Kütüphane’ olmak üzere 5 simge olarak değiştirildi Arama sekmesini tıkladığınızda, Ekran Görüntüleri, Selfie’ler ve daha fazlası gibi kategorileri arama özelliğiyle önceki kullanıcı arayüzüne kıyasla biraz daha değişikliğe gitmiş gibi görünüyor.  Google Fotoğraflar uygulaması, her geçen gün daha da iyiye gitmeye devam edecek. Güncelleme şuan için beta aşamasında ancak şirket çok uzun zaman almadan bu güncellemeyi kullanıcılarına sunacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.