Mobil Mart 2, 2020 10:30

Xiaomi Mi A3, Android 10 güncellemesi nihayet yayınlandı!!!

Bir süredir koronavirüs ve başka sebeplerden Android 10 güncellemesi ertelenen Xiaomi Mi A3 bugün nihayet güncellemesine kavuştu.
Xiaomi Mi A3, Android 10 güncellemesi nihayet yayınlandı!!!

Son zamanlarda Çinli şirketler güncellemelerini yayınlamakta epey sorunlar yaşıyor. Çünkü ülkelerinde ortaya çıkan Koronavirüs salgını bütün şirketleri olumsuz etkiledi. Hatırlayacaksınız, OnePlus, OPPO, Xiaomi ve Vivo gibi teknoloji devleri cihazları için güncellemelerini bir süre askıya almıştı. Ardından bu şirketler geçtiğimiz haftalarda tekrar işin başına koyuldu ve başta Xiaomi olmak üzere güncellemeleri dağıtmaya başladılar. Bir süredir ertelenen Mi A3 Android 10 güncellemesi bugün nihayet yayınlanmış durumda.

Mi A3 kullanıcıları Android 10 güncellemesinin ertelenmesine çok tepki göstermişti. Çünkü bu model için güncelleme koranavirüs salgınından önce yayınlanmıştı ve daha sonra tekrardan geri çekilmişti. Ardından Android 10 güncellemesinin tekrardan yayınladığı gibi yalan iddialar ortaya atıldı ve sahte ekran resimleri ortalarda dolaştı.

Yukarıdaki tartışmadan da anlaşılacağı üzere bir Mi A3 kullanıcısı yeni yayınlanan güncellemenin neden kendisine ulaşmadığını soruyor. Xiaomi destek ekibi de bunun üzerine şu cevabı veriyor.  ‘Güncellemeyi alan kişiler şuan için sadece sınırlı sayıda olan kapalı Beta grubu üyeleri, bu yüzden Android 10 güncellemesinin sizlere ulaşması biraz zaman alabilir” şeklinde yanıt verdi. Artık bugünden itibaren bu soruları sormanıza gerek kalmayacak. Çünkü Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesini nihayet yayınladı.

Bugünden itibaren Avrupa’daki kullanıcılar da yavaş yavaş Android 10 güncellemesine kavuşuyorlar. Xiaomi’nin güncellemenin Koronavirüsten dolayı ertelendiğine dair açıklaması aşağıdaki gibiydi:

Merhaba Mi A3 kullanıcıları,
Xiaomi Mi A3’ün 1 ay önce Android 10 güncellemesini alması gerekiyordu, ancak bu tarihi birkaç hafta kadar erteledik Resmi olarak COVID-19 olarak bilinen yeni koronavirüsün ortaya çıkması, teknoloji endüstrisine zarar verdi ve Android güncellemelerinin yayılmasına engel oldu. Mi A3 de bir süre bu engelden etkilendi.

Eğer güncelleme size OTA ile ulaşmadıysa aşağıda vermiş olduğumuz linkten indirip yükleyebilirsiniz.

  • Cihaz: Xiaomi Mi A3
  • Kod adı: laurel_sprout
  • Bölge: Global Kararlı
  • Sürüm: V11.0.7.0.QFQMIXM
  • Vizyon Tarihi: 29/02/2020
  • Android sürümü: Android 10

Not: Güncelleme yüklemesi sırasında oluşacak sorunlardan sitemiz ve Editörlerimiz sorumlu değildir.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.