Mobil Şubat 28, 2020 18:00

Vivo APEX 2020 karşımızda! Kimse yapamadı Vivo yaptı!

Herkesin merakla beklediği Vivo APEX 2020 bugün resmen ortaya çıktı. Bir imkansız daha Vivo tarafından gerçek oluyor. Tasarım inanılmaz...
Vivo APEX 2020 karşımızda! Kimse yapamadı Vivo yaptı!

Akıllı telefon pazarında tüm telefonların birbirine benzediği bir dönemden geçiyoruz. Amiral gemisi ya da orta segment tüm telefonların aynı tasarıma sahip olduğunu gördüğümüz bir süreç işliyor. Neredeyse tüm mobil pazar pop-up kameralardan vazgeçerek Infinty-O ekranlara geçiş yaptığı bir dönemde Vivo APEX 2020 bize farklı bir “şey” sunmaya geliyor. Peki o “şey” ne?

Huawei Mate 30 Pro serisinde kullanılan şelale ekran tasarımını farklı bir boyuta taşıyan Vivo yeni telefonu ile tüm gözlerin onda olmasını sağlayacak. Bugün erken saatlerde Vivo Twitter hesabından telefonun ilk görseli paylaşılmıştı ama az önce canlı görseller elimize ulaştı. Vivo ilk önce OPPO tarafından tanıtılan ekran altı kamera teknolojisini yeni telefonunda kullanacak.Pop-Up kameralı ilk telefonu tanıtan Vivo’dan da böyle bir şey yapmasını beklerdik; ve yaptı.

Peki telefon gerçek hayatta nasıl görünüyor? Özelliklere geçmeden önce şu harika görselleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Telefonun arkasında iki kamera görülüyor. Bunlardan birisi gimball modu desteği ile gelirken diğeri de periskop lens olarak göze çarpıyor. Kaç X Zoom yapılacak hep birlikte göreceğiz.

Bununla birlikte 120 derecelik ekran yanlarına kadar sarkan ekran ise bizleri kendimizden geçirdi… Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.