Pocophone Şubat 28, 2020 12:00

POCO 5G konusunda Realme’ye laf attı! Kavgada söylenmez bu!

POCO 5G konusunda Realme’ye laf attı! Kavgada söylenmez bu!

Xiaomi’den ayrılan POCO 5G konusunda rakibi Realme’ye laf attı. POCO’dan kavgada söylenmeyecek açıklama oldukça iğneleyici olmuş.

Pocophone ile tanıdığımız Xiaomi’nin alt markası olan POCO, geçtiğimiz ay Xiaomi’den ayrılıp yoluna tek başına devam etme kararı almıştı. Bu süreçte yeni telefonlarını tanıtan firma, bugün ilginç bir olay ile gündeme geldi. Bildiğiniz gibi POCO ve Realme firmalarının önceliği gelir düzeyi düşük olan Hindistan pazarı. Bu pazara odaklanan her iki firma da oldukça uygun fiyatlı telefonlar üretiyor.

Realme de geçtiğimiz haftalarda 5G desteki yeni telefonunu Hindistan’da tanıtmıştı. Tanıttı tanıtmasına da Hindistan‘da daha 5G alt yapısı yok. Bu enterasan hamlesi ile gündem olan Realme’ye POCO’dan cevap geldi. POCO’da Hindistan General Manager pozisyonunda yer alan C. Manmohan attığı Tweet ile Realme’ye laf attı.

C. Manmohan attığı Tweet’te “Dikkat! sadece bilmenizi istiyorum. Size ihtiyacınız olan her şeyi vermek için buradayız. Yapmadığınız şeyleri değil.” ifadelerini kullandı. 5G desteğini Hindistan’da sunmayacak olan POCO’nun, bu lafları direkt olarak rakibini hedef alıyor.

Aslında bir bakıma C. Manmohan attığı Tweet’te çok haklı. Düşünsenize LTE desteği yokken ülkemizde LTE destekli telefon tanıtıyorlar. Bu oldukça enterasan olurdu. Yine de Realme‘nin geleceğe yatırım yaptığı ortada. Hindistan‘da illa ki 5G desteği kullanıma sunulacak. Bu açından da bakarsak Realme haklı görünüyor. Yine de yorum sizin. Sizce 5G yokken 5G telefon tanıtmak mantıklı mı?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.