Mobil Şubat 28, 2020 16:00

HTC Wildfire R70 tanıtıldı! Peki neden? Buna kimin ihtiyacı var?

HTC'nin yeni ama mobil pazar için oldukça eski olan yeni telefonu Wildfire R70 bugün resmen tanıtıldı. Peki telefon bize ne sunuyor? Ya da sunmuyor...
HTC Wildfire R70 tanıtıldı! Peki neden? Buna kimin ihtiyacı var?

Android ekosisteminin en sevilen markalarından birisi olan HTC büyük bir çıkmaz yaşıyor. Doğru düzgün hiçbir ülkede temsil edilemeyen Tayvanlı teknoloji devi 2018 yılında Google ile bir anlaşmaya imza attı ve bu noktada batmaktan kurtuldu. HTC tüm mobil ekibini Google‘a 1,1 milyar dolar karşılığında sattı. Daha sonra sesi soluğu çıkmayan HTC bugün Wildfire R70 adında bir telefon ile karşımıza çıktı.

Görünen o ki; HTC çıkışı orta alt segmentte arıyor ama yanlış yerde yanlış donanım ile arıyor. Peki bunu neden söylüyoruz. Dilerseniz öncelikle “yeni” telefonun teknik detaylarına yakından bakalım. Sonra da kararı siz değerli okuyucularımıza bırakalım.

Wildfire R70 teknik özellikler

  • 6.53 inç boyutunda 1520x720p  HD+ çözünürlükte IPS LCD ekran
  • MediaTek Helio P23 yonga seti
  • 32GB Arttırılabilir Hafıza
  • 2GB RAM
  • Arkada 16 megapiksel + 2 megapiksel, önde de 8 megapiksel kamera
  • 4.000 mAh pil gücü
  • Android 9.0 Pie işletim sistemi

Bu özelliklere bakınca ne görüyorsunuz? Biz sanki birbirine çok benzeyen Casper telefonlarını görüyoruz. Hatta tasarım renk bile aynı gibi görünüyor. HTC gibi bir markanın bu donanım ve bu telefon ile karşımıza çıkması ise trajikomik bir durum. HTC telefonun fiyatını açıklamadı. Bakalım HTC belki de bizleri fiyat ile vurabilir.

Siz ne dersiniz?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.