08 Nisan 2020 Çarsamba
Ana sayfa » Mobil » OPPO Find X2 ekran kontrastı ile rekorları alt üst edecek! Bu ne?
OPPO Find X2 ekran kontrastı ile rekorları alt üst edecek! Bu ne?

OPPO Find X2 ekran kontrastı ile rekorları alt üst edecek! Bu ne?

OPPO Find X2 ekran kontrast oranı ile en kaliteli televizyondan bile daha kaliteli olacak. OPPO yine feci bir şey peşinde…

OPPO 6 Mart tarihinde yeni nesil amiral gemisi OPPO Find X2 tanıtımı yapacak. Telefonun tasarımı ve ekran tarafında bize ne sunacağını siz değerli okuyucularımız ile geçtiğimiz gün paylaştık. Bugün de telefonun ekranı ile ilgili yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. OPPO sosyal medya üzerinden telefonun kontrast oranını paylaştı.

Bugün Display Mate isimli DxOMark tarzı bir kuruluş olan ve telefon ekranlarını değerlendiren firma Galaxy S20 Ultra‘nın ekranına Bülent Ersoy hanımefendinin dediği gibi fevkaladenin fevkinde bir değer vermişti. Oysaki Galaxy S20 Ultra, 120Hz tarama hızına sadece Full HD+ çözünürlükte çıkabiliyor ve 2K çözünürlükte 60Hz tarama hızı sunabiliyordu. Kontrast oranı tarafında ise 1.000.000:1 bir oran sunuluyordu. OPPO ise bugün bunun tam 5 katı kontrastı bize sunacağını resmen duyurdu. Nasıl mı?

OPPO bugün yaptığı duyuru ile telefonun kontrast oranının 5.000.000:1 oranında olduğunu doğruladı. Videoda 1.000.000:1 kontrast oranı sunan bir telefon ile 5.000.000:1 kontrast oranı sunan Find X2‘nin karşılaştırıldığını görüyoruz.

Find X2 belki bizi tasarımsal anlamda tatmin etmeyecek ama donanım anlamında bizi teknolojiye doyuracak…