08 Nisan 2020 Çarsamba
Ana sayfa » iPhone » iPhone 12 tanıtım tarihi için üzen haber!
iPhone 12 tanıtım tarihi için üzen haber!

iPhone 12 tanıtım tarihi için üzen haber!

iPhone 12 tanıtım tarihi için üzücü haberler gelmeye başladı. Apple, firma tarihinde ilk defa iPhone lansmanını erteleyebilir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirus yüzünden son açıklanan bilgilere göre; 2.700’den fazla kişi hayatını kaybetmiş durumda. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan coronavirus yüzünden insan hayatının yanında üretim de etkilenmeye başlandı. Bir çok firma ürünlerini Çin‘de ürettiği için stok sorunu yaşıyor. Bu üretim ve stok sorununun şimdi de Apple’ı etkisi altına alacağı söyleniyor.

Reuters’ın haberine göre, Cupertinolu teknoloji devi Apple, iPhone 12 modelleri için ürün ve malzeme tedarik ettiği firmalar ile bir araya geldi. Ürünlerin montajı ve seri üretimi içi Çin’deki üreticileri ile toplanan Apple, Çin’deki fabrikaların kapatılmasından dolayı kara kara düşünmeye başladı.

Bildiğiniz gibi üretim hattını Çin’e kaydıran Apple, neredeyse tüm ürünlerini Çin’de hazırlıyor. Apple bu yıl üretimi geçtik hammadde tedariğinde bile zorlanacak gibi görünüyor. Sadece Apple değil 2020 yılının sonlarına doğru yeni ürünlerine tanıtacak firmaların neredeyse tamamı bu sıkıntıyı çekecek.

iPhone 12 tanıtım tarihi

Apple’ın coronavirus‘ten dolayı iPhone 12 tanıtım tarihi konusunda biraz temkinli davranacağı söyleniyor. Apple, yeni iPhone‘larını Eylül ayında tanıtsa bile 2020’nin Aralık ayında bu modelleri anca satışa sunabilecek gibi görünüyor.

Umarız geçtiğimiz gün ortaya çıkan Çin’in coronavirus için tedavi bulduk açıklaması doğru çıkar ve bu salgın bir an önce tarihin tozlu raflarındaki yerini alır.