05 Nisan 2020 Pazar
Ana sayfa » Mobil » HTC 5G pazarına giriyor! Can çıkmadan umut kesilmez
HTC 5G pazarına giriyor! Can çıkmadan umut kesilmez

HTC 5G pazarına giriyor! Can çıkmadan umut kesilmez

Belki inanmayacaksınız ama HTC 5G pazarına girmeye hazırlanıyor. Peki bu pazarda başarılı olabilir mi? HTC CEO’su açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…

Tayvanlı teknoloji devi HTC için tuhaf bir dönem yaşanıyor. Zira bildiğiniz üzere HTC 2018 yılında Google ile bir anlaşma yaptı ve tüm mobil ekibini 1,1 milyar dolara Google bünyesine geçirdi. Yani tüm HTC çalışanları Google çalışanı oldu. Bu anlaşmayı bu kadar biliyoruz ve bunun arkasında başka bir anlaşma var mı bilemiyoruz ama bugün HTC 5G telefonlar ile ilgili ilk kez konuştu.

HTC‘nin çiçeği burnunda CEO’su Yves Maitre bugün yaptığı açıklama ile mobil pazarda beklentileri arttırdı. Zira HTC markası özellikle Android kullanıcıları tarafından oldukça sevilen bir marka. İlk Android telefon üreticisi olan HTC’nin 2020 yıı planlarından bahseden Yves Maitre şunları söyledi.

HTC olarak yeni ürünlere odaklanmış durumdayız. 5G teknolojisine sahip bir telefon hazırlıyoruz ama bu konuda fazla detay veremeyeceğim. Kısa süre içinde yeni telefonumuzun tanıtımını yapacağız.

HTC U12

HTC U12

Daha önceden gelen bilgilere göre HTC U13 modeli ile 5G desteğini bize sunacaktı ama bugün Tayvanlı gazetelere göre bu telefon amiral gemisi değil orta segment bir model olacak. Bu pazarda OPPO ve Xiaomi pastanın büyük dilimlerini paylaşıyor. HTC bunların arasına girebilir mi bu da tam bir muamma.

Bizim Yorumumuz

Önemli olan 5G telefon yapmak değil, bunu geniş kitlelere ulaştırabilmek…