Mobil Şubat 25, 2020 13:00

Vivo APEX 2020 çıkış tarihi ve kamera özellikleri nihayet belli oldu!

Vivo 2020 Yılının isminden de esinlenerek ürettiği APEX 2020 modeli için artık sona geldi ve bugün çıkış tarihini açıkladı.
Vivo APEX 2020 çıkış tarihi ve kamera özellikleri nihayet belli oldu!

Vivo, APEX 2020 hakkında çıkan sızıntı ve söylentilerin ardından nihayet bugün bir açıklamada bulundu. Çinli şirket bugün Weibo‘dan paylaştığı poster ile Vivo Apex 2020‘nin görünümünü ve çıkış tarihini açıkladı.

Merakla beklenen Vivo Apex 2020 28 Şubat Cuma günü gerçekleşecek olan lansman ile tanıtılacak. Cihaz kavisli,tam ekranlı bir tasarım ve arka da yuvarlak bir kamera yapılandırması ile gelecek.  Ayrıca Vivo da yeni akıma ayak uydurarak bu modelde 120Hz ekran yenileme hızı ile karşımıza çıkacak.

Yeni konsept bu cihazın pop-up ön kamera ve yandan basınca duyarlı düğmeler kullanacağını gösteriyor. Ortaya çıkan bilgilere göre, APEX 2020 GIMBAL CAMERA kameraya ek olarak 5 ila 7.5x optik zoom kamera ile karşımıza çıkacak ve bu da mobil pazarda bir ilk olacak.

Cihazın kamera özelliklerinden bahsedecek olursak, Vivo arkada 48 megapiksel ve çok fonksiyonlu bir ana kamera kullanacak. Aslında Vivo ilk tanıtımını MWC 2020 de gerçekleştirecekti fakat salgından dolayı tanıtımı bir süre erteledi. Ancak Çinli şirket telefonun yeni lansman tarihini 28 Şubat Cuma günü olarak belirledi.

Apex 2020‘nin teknik özellikleri hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz,ancak Vivo‘nun da Qualcomm Snapdragon 865 ile geleceğini düşünüyoruz.

Başka söylentilere göre ise cihaz Snapdragon 765 destekli 5G ile gelecek. Ancak şirket onaylamadan bir şey söylememiz pek mümkün değil.

Bakalım Vivo bu yıl istediği satışları elde edebilecek mi.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.