05 Nisan 2020 Pazar
Ana sayfa » Mobil » Huawei P40 Pro en güçlü 5G telefonu olacak. Lasnman tarihi de belli oldu!!
Huawei P40 Pro en güçlü 5G telefonu olacak. Lasnman tarihi de belli oldu!!

Huawei P40 Pro en güçlü 5G telefonu olacak. Lasnman tarihi de belli oldu!!

En iyi 5G li telefon olacağı iddia edilen Huawei P40 Pro’nun tanıtım tarihi bugün nihayet açıklandı. Bakalım en iyisi olabilecek mi?

Bugün Huawei, yeni amiral gemisi P40 Pro nun lansman tarihini nihayet  açıkladı.  Çinli şirket P40 Pro’yu 26 Mart 2020’de Fransa’nın Paris şehrinde gerçekleştireceği etkinlik ile tanıtacak. Huawei CEO’su Richard Yu’nun bugün yaptığı açıklamada P40 Pro’nun dünyanın iyi 5G’li telefonu olacağını söylüyor.

Huaewei bugün erken saatlerde P40 Pro’nun tanıtımın tarihini açıkladı. Ayrıca Çinli şirket bunun dışında, yeni katlanabilir telefonu  MatePad Pro’nun 5G versiyonu olan Huawei Mate XS,  yeni dizüstü bilgisayarlar ve akıllı ev aletlerinin de çok yakında P40 ile birlikte geleceğini ifade etti.

Huawei Mate Xs

Her şey iyi hoş fakat Huawei’nin Google servisleriyle başı bir süredir belada. ABD ticaret yasağı nedeniyle Huawei, P40 dahil olmak üzere bundan sonra yeni tanıttığı cihazlarda Google servis hizmetlerini kullanamayacak.  Richard Yu, bildiğiniz üzere Huawei etkinliklerinde büyük iddialarda bulunuyor.

Huawei CEO’su her zaman olduğu gibi bu etkinlikte de bazı iddialarda bulundu. Richard Yu‘nun yaptığı açıklamaya göre şuan için en iyi 5G li telefonun S20 serisi olduğu söyleniyor, ancak önümüzdeki ay P40 Pro tanıtıldıktan sonra zirvenin sahibinin değişeceği ve herkesin bakış açısının değişeceğini söylüyor.

Cihazın teknik özelliklerinden bahsedecek olursak, P40 Pro Kirin 990 5G SoC tarafından güçlendirilecek ve 5G bağlantısı ile piyasaya sürülecek. Kamera özelliklerinden söz edecek olursak, P40 serisi dörtlü ve penta kamera yapılandırılması ile karşımıza çıkacak. Son olarak P40 Pro‘nun 52 megapiksellik bir çözünürlük ile gelmesi bekleniyor.