Mobil Şubat 24, 2020 19:00

iOS 14 iki yeni Android özelliği ile daha karşımızda [Video]

Bugün iOS 14 ile ilgili yeni bir video ortaya çıktı. Şirket güncellemeyi iPhone 11 Pro Max cihazından test etmeye başladı.
iOS 14 iki yeni Android özelliği ile daha karşımızda [Video]

Apple’ın  bu yıl iPhone 12 serisiyle birlikte birkaç değişiklik yapması bekleniyor. Ancak bundan önce Amerikalı teknoloji devi Haziran ayında gerçekleşecek olan Dünya Geliştirici konferansıyla birlikte (WWDC) birlikte merakla beklenen iOS 14’ü tanıtacak. Ancak tanıtımdan önce iOS 14 e ait olduğu söylenen bir video yayınlandı. Video’ya göre Apple, çoklu görev yöneticisinde bir değişikliğe gidecek gibi görünüyor.

Aşağıda paylaştığımız video’ya bakacak olursanız, iPhone 11 Pro Max’te çalışan bir İOS 14 ön izlemesini görebilirsiniz. Detaylı şekilde bakacak olursak, uygulamalar yeni çoklu görevde daha hızlı ve daha akıcı açılıp kapanıyor. Ayrıca, yeni nesil iOS güncellemesi sayesinde son uygulamalar ekranında dört uygulamayı bir ekrana sığdırabileceksiniz. Android ekosisteminde yüzyıldır kullandığımız bir özellik.

Daha derine inecek olursanız yukarıdaki video’yu 0.03 olarak ayarlayıp izlerseniz orada bir  kilit sembolünün olduğunu fark edeceksiniz. Bizim tahminlerimize göre bu kilit son uygulamalar kısmındaki uygulamaları sabitleyeceğiniz bir araç olarak geleceği doğrultusunda. Yani bu sayede son uygulamaları kapattığınızda yanlışlıkla istediğiniz uygulamanın kapanmamasına engel olacaktır. Android ekosisteminde  yüzyıldır kullandığımız bir özellik.

Apple aslında bu özelliğini iPad modellerinde kullanıyor. Yani iOS güncellemesiyle birlikte, iPhone modelleri tıpkı iPad’de olduğu gibi çoklu görev arayüzüne sahip olacak.  Ancak iPhoneler’da ekranı ikiye bölme işlevinin gelip gelmeyeceği hakkında henüz bir sızıntı yok. Android ekosisteminde yüzyıldır kullandığımız bir özellik daha…

Şu anda iOS 14 hakkında çok az şey biliyoruz, ancak  son zamanlarda yayınlanan raporlara göre, Apple kullanıcıların varsayılan sistem uygulamalarını  iPhone’lar için bir sonraki büyük yazılım yükseltmesiyle değiştirmesine izin vereceğini iddia etti. Yani bu sayede GMail ve Chrome‘u Mail ve Safari yerine varsayılan e-posta ve tarayıcı uygulamaları olarak kullanabileceksiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.