Mobil Şubat 24, 2020 15:00

Huawei Koronavirüs belasından etkilenmedi! Mi? İşte cevabı

Hızla yayılan ve insan sağlığını ve şirketlerin devamlılığını tehdit eden Koronavirüs korkutmaya devam ederken Huawei Koronavirüs illetinden etkilenmiyor.
Huawei Koronavirüs belasından etkilenmedi! Mi? İşte cevabı

Tüm dünyada hızla yayılan Korona virüsü, sadece insanların canı için değil, büyük şirketlerin ticareti için de büyük bir tehdit oluşturuyor. Çin’in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan ve ABD, İsrail, İtalya, İran gibi birçok ülkede boy gösteren virüs, özellikle Çin merkezli şirketleri büyük zarara sokmuş durumda. Öyle ki birçok ünlü marka, Çin’de bulunan fabrika ve satış mağazalarını kapatıp, üretimleri düşürmüşlerdi. Ancak bu açıdan bakıldığında bazı şirketler, anlattığımızın tam tersi üretimlerini aksatmıyor, her şeye rağmen büyük bir çaba sarf ediyor. O şirketlerden birisi ise Huawei diyebiliriz. Geçtiğimiz dönemlerde ABD’nin ve Google’ın ambargoları ile piyasadan silinmek istenen Huawei, tam tersi bir sıçrama ile 2019 yılında 240 milyon akıllı telefon satarak büyük bir başarı elde etmişti. Şimdi de Huawei Koronavirüs hastalığından etkilenmeyerek 5G teknolojisini virüse rağmen geliştirme uğraşında!

Bu uğraşın doğrultusunda Çin’de ki fabrikalarını kapatmayan ve 5G teknolojisi için ekipman üretmeye devam eden Huawei, şirketin 5G Ağ Ekipmanı Başkanı Yang Chaobin yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Virüsün patlak vermesinden bu yana biraz zaman geçti ve tüm Huawei fabrikaları üretime devam etti. Şu anda 5G ekipmanı Huawei’de üretiliyor. Büyük tedarikçilerin de üretime devam etmesi ile birlikte, virüsün müşterilerin arzına hiçbir etkisi yok.

İfadeleri ile 5G ekipmanlarının Huawei fabrikalarında sorunsuz bir şekilde üretildiğini belirtti. Buna karşın ABD‘nin Huawei‘nin 5G ekipmanlarını üretmesinden pek hoşnut olmadığı ve Huawei‘ye karşı Nokia ve Ericsson şirketlerini destekleyeceği de yapılan iddialar arasında kendine yer buldu.

Peki sizce, Huawei 5G teknolojisi için ekipman üretimini önümüzde ki günlerde aksatır mı? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.