Akıllı Telefon Şubat 22, 2020 9:00

Yeni Windows 10 Build Çıktı! Yeni simgeler ve daha fazlası…

Windows her geçen gün gücüne güç katmaya devam ediyor. Bugün yayınlanan Windows 10  Preview Build 19569 sürümü yeni simgeleri beraberinde getiriyor
Yeni Windows 10 Build Çıktı! Yeni simgeler ve daha fazlası…

Microsoft bildiğiniz üzere Windows’un üzerine çalışarak her gün gücüne güç katmaya devam ediyor. ABD’li teknoloji devi bugün İnsider kullanıcıları için Preview Build 19569 yapı numaralı bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme şuan Windows‘un  çift ekranlı cihazı olan Windows 10 X işletim sistemi için geçerli. Ancak diğer cihazlara gelmesi de uzun sürmeyecektir.

Microsoft  şirketin tasarım ekiplerine tüm ürünlerin ve simgelerin yeniden tasarlamalarını içeren ”çok yıllı çaba” dediği bir çalışma başlattı. Ayrıca Windows bugün, “Office simgeleri ile başladık ve şimdi Alarmlar , Saat, Hesap Makinesi, Posta ve Takvim gibi yerleşik uygulamalardan başlayarak Windows 10‘daki bütün simgeleri güncelleyerek yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Ancak sizlere iyi bir haberimiz var. Yeniden tasarlanan simgeler Microsoft‘un kendi mağazasından güncellenebiliyor. Mağazaya girip uygulama güncellemelerini kontrol edip sizlerde yeniden tasarlanmış simgelere sahip olabilirsiniz. Ancak bu güncelleme şuan sadece İnsider kullanıcıları için geçerli. Diğer modellere önümüzdeki ay gelecektir, biraz sabırlı olmalısınız.

Yeni Windows 10 Build 19569 güncellemesinin değişiklikleri aşağıdaki gibidir:

  • OneDrive‘ın çalışmamasına ve önceki derlemedeki bazı Insider’lar için  yüksek derecede CPU kullanılmasına neden olan bir sorunu düzelttildi
  • SCSI sürücülerinin belirli üçüncü taraf sanal makinelerle tanınmadığı ve bu cihazlarda c1900191 hatalarına neden olan bir sorunu çözüzldü. Diğer cihazlarda ek c1900191 hatalarını araştırmaya devam ediliyor.
  • Bazı Insider’lar için yükseltmeden sonra Başlat menüsü güvenilirliğini etkileyen bir sorun düzeltildi.
  • Bazı Insider’ların son sürümlerde SYSTEMTHREAD EXCEPTION NOT HANDLED hatası olan yeşil bir ekranla karşılaşmasına neden olan bir sorun giderildi.

Bilinen sorunlarda şu şekilde:

  • BattlEye ve Microsoft, bazı Insider Preview sürümleri ve BattlEye anti-cheat yazılımının belirli sürümleri arasındaki işletim sistemindeki değişiklikler nedeniyle uyumsuzluk sorunları buldular. Bu sürümleri bilgisayarlarına yükleyebilecek olan Insider’ları korumak için, bu cihazlara Windows Insider Preview uygulamasının etkilenen yapılarının sunulmasını öneriyoruz. Ayrıntılar için bu makaleye bakın.
  • Chromium’a dayanan Microsoft Edge’in en son sürümünü arayan Anlatıcı ve NVDA kullanıcılarının, belirli web içeriğinde gezinirken ve okurken bazı zorluklar yaşayabileceğinin farkındayız. Ekran Okuyucusu, NVDA ve Edge ekipleri bu sorunların farkında. Eski Microsoft Edge kullanıcıları bundan etkilenmeyecek. NVAccess,  Edge ile ilgili bilinen sorunu çözen bir NVDA 2019.3 yayınladı .
  • Yeni bir derleme kurmaya çalışırken güncelleme işleminin uzun süre askıda kaldığına dair raporları inceliyoruz.

Şuan bildiklerimiz bu kadar. İlerleyen günlerde sizlere gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.