Mobil Şubat 21, 2020 9:00

Realme X için VoWifi müjdesi!!! Sonunda beklenen oldu.

 Telefonlarda olmazsa olmaz dediğimiz VoWifi yani kablosuz arama bugün yeni güncellemesi ile birlikte Realme X  modeli için kullanılabilir hale geldi
Realme X için VoWifi müjdesi!!! Sonunda beklenen oldu.

Wifi arama teknolojisini bilmeyen yoktur. Diğer adıyla VoWifi, telefonların çekmediği ve sinyallerin zayıf  olduğu yerlerde imdadınıza koşan devrim niteliğinde bir teknolojidir. Herhangi bir kablosuz cihaza bağlı olduğunuzda hücresel bağlantınız üzerinden aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu teknoloji her cihazda mevcut değil. Akıllı telefon üreticileri ancak yazılım güncellemeleri ile cihazlarınıza VoWifi desteğini verebilir. Bugün Realme X kullanıcıları bu özelliğe sahip olmanın mutluluğunu yaşıyor.  Çünkü şirket yeni güncellemesi ile Realme X için VoWifi desteğini artık kullanılabilir hale getirdi.

Yukarıda belirttiğimiz gibi her akıllı telefon bu özelliği desteklemiyor. Örnek verecek olursak OnePlus akıllı telefonlarının Jio’da hala resmi  VoWiFi desteği yok. Ancak aktif edebilmek için birkaç işlem yapmak gerekiyor. Aşağıda Jio‘nun VoWifi desteklediği cihazların listesi mevcut.

Her akıllı telefon üreticileri artık bu teknolojinin farkında ve telefonlarına getirmek için gerekli çalışmalarını yapıyor. Listeye bakacak olursak artık Realme X de Şubat ayı güncellemesiyle beraber VoWifi destekleyen cihazlar arasına girmiş durumda.

Realme geçtiğimiz aylarda birkaç cihazı için kablosuz arama zaman çizelgesi yayınladı. Şirket listede olan Realme X için verilen sözü tuttu ve Şubat ayı güncelleştirmesi ile cihazı bu özelliğe kavuşturdu. Güncellemenin resmi değişiklikleri aşağıdaki gibidir:

Değişiklik günlüğü:
** Güvenlik **:
● Android güvenlik düzeltme eki: Şubat 2020
** Sistem **:
● Bazı üçüncü taraf uygulamaları en son sürüme güncelleştirildi
● Bilinen bazı hatalar düzeltildi ve sistem kararlılığı iyileştirildi
** Ağ **:
● Airtel ve Jio VoWiFi özelliği eklendi
* Android sürümü: Android 9.0

Güncellemeyi kurduktan sonra cihazınızın sim ayarlarından VoWifi özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Son olarak Realme X için gelen güncelleme RMX1901EX_11_A.12 yapı numarasına ve 226 mb’lık bir boyuta sahip.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.