Mobil Şubat 20, 2020 12:00

ColorOS 7 (Android 10) güncellemesi üç cihaz için yolda!!!

OPPO koranavirüsten dolayı verdiği arayı bugün bitirdi ve üç cihazı için Android 10 tabanlı ColorOS 7 yol haritasını yayınladı.
ColorOS 7 (Android 10) güncellemesi üç cihaz için yolda!!!

Son zamanlar Çin’de ortaya çıkan koranavirüs salgını Çinli şirketleri ister istemez etkiledi. Xiaomi,OPPO, OnePlus ve Huawei gibi dev şirketler bu salgından dolayı güncellemelerini  bir süre askıya aldı. Ancak aradan iki hafta geçtikten sonra Xiaomi ve OPPO güncellemelerine tekrardan devam etmeye başladı. OPPO bugün ColorOS 7 için tekrar masaya oturdu ve güncellemenin yayınlanacağı yeni yol haritasını duyurdu.

Güncelleme yol haritasına göre Android 10 tabanlı ColorOS 7, OPPO K5 başta olmak üzere bu haftadan itibaren yayınlanmaya başlayacak. Ayrca önümüzdeki hafta OPPO  Reno Z, 10 Mart’tan itibaren Android 10 güncellemesine kavuşacak ve daha sonra diğer cihazlar içinde kademe kademe yayınlanacak. OPPO Reno 2Z ise diğer cihaza kıyasla Android 10 güncellemesine Mart ayının sonunda kavuşacak. Ancak güncellemeler ilk olarak Çin’de yayınlanacak, bunu da bilmenizde fayda var.

Peki ya diğer pazarlar ne olacak? Bu konuyla ilgili bildiğimiz tek resmi bilgi ColorOS Global‘ın Twitter hesabından paylaştığı güncelleme haberi oldu. ColorOS Global’e göre ÜÇ OPPO  cihazı 20 Şubatta Android 10 tabanlı ColorOS 7 güncellemesine sahip olacak.

Bu modellerin,  OPPO Find X, OPPO R17 ve  OPPO R17 Pro olduğunu düşünüyoruz. Bakalım OPPO uzun süren izinden sonra nasıl bir geri dönüş yapacak, koranavirüs daha kötü etkileyecek mi, şirket bu durum için nasıl bir hamle yapacak bekleyip görelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.