Mobil Şubat 19, 2020 22:00

iQOO 3 Kamera özellikleri belli oldu. Kamera savaşları başlıyor artık…

Vivo'nun yakında tanıtacağı iQOO 3 modelinin kamera özellikleri ve örnekleri bugün ortaya çıktı. Akıllı telefon piyasası karışacak...
iQOO 3 Kamera özellikleri belli oldu. Kamera savaşları başlıyor artık…

Bugün  iQOO ürün yöneticisi Weibo’da yeni tanıtacakları akıllı telefonu iQOO 3′e ait kamera örneklerini paylaştı. Gelin iQOO 3 kamera özelliklerine daha detaylı bakalım:

iQOO 3 Kamera Özellikleri:

  • 48 megapiksel Ana kamera
  • 13 Megapiksel 50mm Dikey Lens
  • 13 Megapiksel AF ultra geniş açılı Lens
  • Hyper-HDR süper arka ışık
  • 2.3cm mikro Lens
  • Gece Kamerası

iQOO 3 Kamera Örnekleri:

13 Megapiksel 50mm Dikey Lens

Yukarıda İQOO 3′e ait portre fotoğrafları görebiliyorsunuz. iQOO 3 13 megapiksel 50mm profesyonel portre lensi ile özel olarak geliştirildi. Yerleşik portre modu ile, iQOO’nun kendi geliştirdiği algoritma sayesinde, portre derinliği daha iyi ve daha doğal bir hal almış oluyor.

13 Megapiksel AF ultra geniş açılı Lens:

iQOO 3 fotoğraf çekimlerinde oldukça yüksek işlevlere sahip. Cihaz kamerasında  13 megapiksel AF ultra geniş açılı lens kullanmakta. Ayrıca telefon 48 megapiksel ultra yüksek çözünürlüklü ana kamerası sayesine 120 derecelik geniş bir görüş ile daha iyi fotoğraflar çekmenize olanak sağlıyor. 120 derece yan taraflarda balık gözü efekti sağlayabilecek kadar geniş bir lens açısı. Bakalım Vivo bunun üzerinden nasıl gelecek? Aşağıda sizler için geniş açıyla çekilen örnekleri paylaştık:

Hyper-HDR süper arka ışık

HDR modunu bilmeyen yoktur. Cep telefonlarında arka ışığı engellemeye yarayan teknoloji HDR olarak adlandırılıyor. Birçok insan bu konuda iyi değildir. Ancak iQOO 3′ünüz varsa böyle bir sorununuz olmayacaktır. Çünkü bu cihazda kullanılan Hyper-HDR modu sayesinde arka ışık derdiniz kalmıyor ve fotoğraflarınız en iyi duruma getiriliyor. AI yapay zeka algoritması sayesinde bu telefonla çekilen fotoğraflarda ortam ne olursa olsun en net görüntüler ortaya çıkıyor.

Şimdi gelelim kullanıcıların en çok merak ettiği gece çekim modlarına:

Gece Kamera Örnekleri

iQOO 3 gece modu, güçlü bir gece sahne algoritması ve Qualcomm’un amiral gemisi 865 platform DSP‘nin güçlü işleme yeteneklerine dayanarak, ışık ortamını akıllıca tanımlayabilir ve 12-16 fotoğraf çekebilir, çok kare gürültü azaltma gerçekleştirebilir. Ayrıca ön ya da arka kamerada gece ne olursa olsun Al algoritması sayesinde çok net ve parlak görüntüler ortaya çıkıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.