08 Nisan 2020 Çarsamba
Ana sayfa » Mobil » Brian Shen OPPO Find X2 pil testini de yaptı! İşimizi de elimizden al
Brian Shen OPPO Find X2 pil testini de yaptı! İşimizi de elimizden al

Brian Shen OPPO Find X2 pil testini de yaptı! İşimizi de elimizden al

Herkesin merakla beklediği OPPO Find X2 ile ilgili bilgileri, sızıntıları ve en sonunda da pil testini Brian Shen paylaştı. İşte Find X2’nin pil testi…

OPPO daha önce yaptığı duyuru ile yeni nesil amiral gemisi Find X2 tanıtımını 22 Şubat tarihinde yapacağını söyledi. Fakat sizin de bildiğiniz üzere Mobil Dünya Kongresi iptal edildi ve Find X2 tanıtımı da bahar ayına kaldı. Bu süreci OPPO Global Pazarlama Direktörü ve Başkan Yardımcısı Brian Shen ile geçiriyor ve OPPO Find X2 ile ilgili tüm bilgileri de kendisinden alıyoruz.

Brian Shen dün Twitter üzerinden bir açıklama yaptı ve isim vermeden Find X2 pil test sonuçlarını şifayen de olsa açıkladı. Öncelikle Brian Shen kullanıcıların 120Hz tarama ve 5G bağlantısının birlikte kullanımının pile olumsuz katkı sağlayacağı düşüncesinde olduklarını dile getirdi.

Daha sonra da yaptığı günlük test ritüelini bizlerle paylaştı. Brian Shen’in günlük Find X2 kullanım senaryosu şöyleymiş.

120Hz QHD + ve 5G pil ömrünü test etmek için her iki özelliği de etkinleştirildim. Sabah 08:00’de %100 şarj ile güne başladı. Gün içinde genellikle Otomatik parlaklık açık ancak Karanlık Mod kullandım. Benim ana rutinim sosyal medya, çok fazla mesajlaşma ve iş için kullandığım bir yazılım.

Daha sonra da Brian Başkan sonucu açıkladı. 08:00’dan 18:00’a kadar bu kullanım senaryosu ile telefonu kullanan Brian Shen akşam 18:00‘da halen %38 şarjının kaldığını söyledi ve 65W hızlı şarja da dikkat çekti. Performanstan mutlu olduğunu söyleyen Brian Shen‘in yaptığı tek eksik ise ekran süresini göstermemek oldu.

5G ve 120Hz ekran tarama hızı pilin en büyük katili olacak iki özellik ama akıllı 5G bağlantı ve akıllı tarama hızı seçenekleri ile bu sorunun üstesinden de rahatlıkla gelinebiliyor. 65W Super VOOC şarj gücü ise Find X2‘nin şarjını 10 -15dk arasında %50‘nin üzerine rahatlıkla çıkartacaktır…

Brian Shen, lütfen bizim işimize de el atma başkan…