Mobil Şubat 14, 2020 15:00

POCO X2 ilk güncellemesini aldı, bu ne hız yiğidim.

Xiaomi'nin hızına yetişilemiyor. Henüz geçen hafta piyasaya sürülen POCO X2 satışa çıkar çıkmaz ilk güncellemesini aldı bile.
POCO X2 ilk güncellemesini aldı, bu ne hız yiğidim.

Yaklaşık 1.5 yıllık süren aranın ardından Poco sessizliğini bozdu ve F1 den sonra yeni cihazı X2 yi piyasaya sürdü. Geçtiğimiz hafta pazara sunulan X2,  6 / 64 ve  8 / 256GB  seçenekleri ile karşımıza çıktı.

Poco bildiğiniz üzere Xiaomi’den ayrılarak bağımsız bir şirket oldu. Bugüne kadar sadece bir modeli olan Poco, F1 ile piyasaya çıkarak akıllı telefon rekabetine katıldı. Cihaz,kullanıcılarını bu zamana kadar memnun etmeyi başardı. Ancak herkesin bildiği gibi Android telefonlar sadece iki büyük güncelleme alıyor. Poco F1 de bu iki güncellemeyi almış durumda.

Normal şartlarda bir akıllı telefonun büyük Android güncellemesi alma süresi ortalama 2 yıldır. Poco F1 bu yılın ilk çeyreğinde ikinci yılını doldurmuş olacak. Bunun farkında olan POCO kullanıcıların isteklerini kırmadı ve yeni cihazı Poco X2’yi piyasaya sundu.

X2, günümüzün en iyi orta segment SoC’larından biri olan Snapdragon 730G yongaseti ile birlikte geliyor. 6.67 ″ FHD + 120Hz  geniş ve canlı bir ekrana sahip. Ayrıca, 4.500 mAh  bataryasıda kullanıcıları tatmin edecek kadar iyi.

64MP ana kameraya sahip olan bu cihaz,8MP ultrawide sensör ve bir çift 2MP makro ve derinlik algılama ünitesi içeren dört lens kamera kurulumuna sahip. Asıl konumuza gelecek olursak,şirket bildiğiniz üzere X2 modelini Android 10 ile piyasaya çıkardı. Henüz daha bir haftalık olan bu cihaz için bugün yeni bir güncelleme yayınlandı. MIUI 11 arayüzüne sahip olan bu cihazın yeni güncellemesi,, PRO modundayken kamera uygulamasının çökmesi ve belirli senaryolarda gelişmiş görüntü işlemeyi içeren birkaç kamera iyileştirmesini içeriyor.

Güncelleme ayrıca Ocak 2020 güvenlik ekini de beraberinde getiriyor. Değişikliklerin listesi aşağıdaki gibidir:

Sistem
– Android Güvenlik Düzeltme Eki Ocak 2020’ye yükseltildi.
Kamera
– Optimizasyon: Çeşitli senaryolarda görüntü işleme iyileştirildi
– Düzeltme: PRO modunda ayarlar çöktü hatası giderildi
– Yeni: Mi Link destekli cihaz kategorileri genişletildi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi güncelleme OTA ile yayınlanıyor ve herkesin bildiği gibi OTA güncellemelerinin kullanıcılara ulaşması biraz zaman alabiliyor. Eğer sizlerde beklemek istemiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz linkten güncellemeyi manuel olarak indirip kurabilirsiniz.

 • Cihaz: Poco X2
 • Kod adı: phoenixin
 • Kanal: Hindistan Kararlı
 • Sürüm: 11.0.4.0.QGHINXM
 • Android: 10
  • Tür: Kurtarma
   • İndir: Bağlantı
   • MD5: fad80cd58f82d81c161f6fbb0179426c

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.