Ana sayfa » OnePlus » OnePlus 8 hız rekoru kırmaya geliyor!

OnePlus 8 hız rekoru kırmaya geliyor!

OnePlus 8 hız rekoru kırmaya geliyor!

OnePlus’ın yeni amiral gemisi OnePlus 8, Geekbench performans testinde görüntülendi. OnePlus’ın bu yıl hız rekoru kıracağını söylesek yalan olmaz.

Amiral gemisi katili unvanını hayatımıza kazandıran OnePlus firması, geçtiğimiz yıl tanıttığı OnePlus 7T Pro modeli ile büyük beğeni toplamıştı. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru düzenlediği etkinlikte yeni amiral gemisi modelinde kullanacağı ekranı tanıtan firma, ekran konusunda neler sunacağını açıklamıştı. Firmanın açıklamasına göre yeni amiral gemisi modelinde Fark Edilebilir Renk Farkı (JNCD) derecesine sahip RGB renk sıcaklık sensörü kullanılacak.

Bu sayede ekran her ortamda doğru rengi vermeye çalışacak. Fabrikasından kalibreli olarak çıkan bu ekran, 4096 düzeyinde otomatik parlaklık ayarı sunacak. Televizyonlarda gördüğümüz MEMC (hareket telefisi çipi) ile gelecek bu ekran 120 Hz tazeleme hızına sahip olacak. Dokunmada ise 240 Hz tepki verecek.

Gücünü Qualcomm Snapdragon 865 yonga seti ve 8 GB RAM‘den alacak olan telefonda üçlü kamera kurulumunun yer alması bekleniyor. Bugün ise firmanın amiral gemisi Geekbench performans testinde görüntülendi. IN2025 kod adına sahip olan bu model, Geekbench’in tek çekirdek bölümünden 4276 puan ve çoklu çekirdek bölümünden 12541 puan almayı başarıyor.

OnePlus 8

Ortaya çıkan bu testin artık pek güncelliğini korumadığını belirtelim. Geekbench firması geçtiğimiz yıl algoritmasını 5.0 sürümü ile güncellemiş ve daha stabil sonuçlar aldığını açıklamıştı. Bu testin 4.0 sürümü ile yapılmış olması telefonun asıl performansını gözler önüne sermese de, OnePlus 8’in 2020’ye hız konusunda damgasını vuracağını söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi 10 modelleri gibi 500 ila 600 dolar aralığında satışa sunulacağını düşündüğümüz bu modelin kutusundan safkan Android 10 üzerine inşa edilmiş OxygenOS arayüzü ile çıkacağını belirtelim.

Firma muhtemelen bu modelin 12 GB RAM’li opsiyonunu da satışa sunacaktır. Umarız OnePlus da bu yıl diğer Çinli rakipleri gibi Türkiye pazarına artık resmi bir giriş yapar.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.