Ana sayfa » Mobil » Huawei Nova 7i Tanıtıldı! Apple Nova 7i mi demeliydik?

Huawei Nova 7i Tanıtıldı! Apple Nova 7i mi demeliydik?

Huawei Nova 7i Tanıtıldı! Apple Nova 7i mi demeliydik?

Huawei’nin Malzeya’da sessiz sedasız duyurduğu yeni akıllı telefonu Huawei Nova 7i, bizlere neler vaad ediyor? Gelin beraber inceleyelim…

Son zamanlar da Çin’li markaların yeni cihazları dur durak bilmeden karşımıza çıkıyor. Şimdi de Malezya da tanıtılan ve kamera tasarımı açısından tabiri caizse linç edilen Huawei Nova 7i, gayet makul özellikleri ile birlikte pazara göz kırpıyor. Huawei’nin yeni cihazının her şeyden önce, kamera kurulumu ve konumlandırılması bakımından Apple’ın iPhone 11 serisine benzemesi, sosyal medya üzerinde alay konusu olmuş durumda.

Malezya’da tanıtılan ve orta segment bir cihaz olan Huawei Nova 7i, aynı zamanda Huawei Nova 6 SE‘nin birebir aynısı. Sadece farklı isim ile birlikte Malezya pazarına giriş yapacak olan cihaz, Nova 6 SE’den isim dışında bir farklılık göstermiyor. Cihazın özelliklerine değinecek olursak da bizleri; 6.4″ Full HD+ delikli bir ekran, arkada 48 megapiksellik ana kamera, 8 megapiksellik ikinci, 2’şer magepiksellik de üçüncü ve dördüncü kamera bulunmakta. Ön tarafta ise 16 megapiksel çözünürlüğünde bir selfi kamerası bizleri karşılıyor. 8GB RAM ve 128GB dahili depolama bulunan Nova 7i, HiSlicon Kirin 810 yonga setini kullanıyor.

4200 mAh kapasiteli bir batarya ile birlikte gelen cihaz, 40W hızlı şarjı da destekliyor. Android 10 ile beraber EMUI 10 arayüzünü gördüğümüz cihaz, Malezya’da 265 dolarlık bir etiket ile satışa sunulacak. Unutmadan belirtelim, bu cihazda Google Mobil Hizmetleri bulunmayacak ve Huawei Mobil Hizmetleri aktif olacak. Henüz ön sipariş döneminde olan Nova 7i’ye ön sipariş veren müşteriler, cihaz ile birlikte Huawei Band 4’ün de sahibi olacaklar.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.