Ana sayfa » Mobil » Apple’ın sitesinde iPhone 12 görseli ortaya çıktı! Şaka değil

Apple’ın sitesinde iPhone 12 görseli ortaya çıktı! Şaka değil

Apple’ın sitesinde iPhone 12 görseli ortaya çıktı! Şaka değil

Bugün beklenmeyen bir şey oldu ve Appel’ın aksesuar bölümünde bir çantanın ön gözünde iPhone 12 olduğu ileri sürülen bir telefon ortaya çıktı.

Apple, 2017 yılında iPhone X tanıtımı ile birlikte “çentik” tasarımını kullanıcıları ile paylaştırdı ve bu tasarım 2020 yılı itibariyle devam ediyor. Mobil pazar çentikten vazgeçerken Apple‘ın halen bu saçma sapan ekran tasarımına devam etmesini çokça eleştirdik. iPhone 12 serisinde de bu ekran tasarımının devam edeceği öngörülüyordu ama bugün Apple‘ın aksesuar sayfasında ortaya çıkan bir görsel herkesi heyecanlandırdı.

Apple için geliştirilen bir sırt çantasının görselinde ön tarafta iPad görürken telefon tarafında ise çentiksiz bir model göründü ve birçok kişi de bundan dolayı heyecanlandı. Zira bir süredir Apple‘ın çentiksiz iPhone üzerinde çalıştığı dedikoduları ortada dolaşıyordu.

Bu yayınlanan görsel de bu işin tuzu biberi oldu. Apple, her ne kadar 2020 model iPhone ailesinde çentik olacağını daha önceden duyurmuş olsa da ortaya çıkan yukarıdaki ve aşağıdaki görseller Apple‘ın bu çentik işinden vazgeçeceğini gösteriyor.

Üreticiler, ekran altı kamera, 100W hızlı şarj, tam ekran, arkaya gizlenmiş kamera donanımı, 5G, 8K 30fps çekim gücü, 100x zoom,2K çözünürlükte 120Hz tarama hızı özelliklerinden bahsederken biz Apple’ın yeni telefonu çentikli mi olacak çentiksiz mi olacak diye sorgulamaya başladık. Gerçekten de bu acınası bir durum ya; neyse…

Bakalım Apple bize ne sunacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.